Τα κορίτσια του ΑΟΧ προηγήθηκαν αλλά τελικά ηττήθηκαν από με 2-1 από τος Νέες Ατρομήτου (pics)

Τα κορίτσια του ΑΟΧ προηγήθηκαν για δεύτερο σερί παιχνίδι αυτή τη φορά απέναντι στις Νέες Ατρομήτου με γκολ της Νιαυραδάκη στο πρώτο μέρος, όμως η αθηναϊκή ομάδα γύρισε το ματς (2-1) και πήρε τη νίκη στην επανάληψη.

Ο ΑΟΧ παραμένει με μία νίκη δύο ισοπαλίες στους 5 βαθμούς, ενώ οι νικήτριες ανέβηκαν στους 13.

Το πρώτο ημίχρονο στο γήπεδο στο Δημ. Στ. Χωράφας ολοκληρώθηκε εξαιρετικά για τη χανιώτικη ομάδα με την Νιαυραδάκη να κάνει το 0-1 στο 37′ με όμορφη ατομική προσπάθεια.

Οι Νέες Ατρομήτου γύρισαν το ματς μέσα σε λίγα λεπτά στο δεύτερο μέρος από το 50′ μέχρι το 60′.

Στη συνέχεια ο ΑΟΧ πίεσε για το 2-2 και είχε ευκαιρίες. Η Νιαυραδάκη απείλησε στο 75′ το σουτ έφυγε όμως λίγο δίπλα από τα δοκάρια.

Η Μελάκη είχε διπλή μεγάλη φάση στο 80′ και το 85′ σε ισάριθμα τετ α τετ που απέκρουσε η αντίπαλη τερματοφύλακας.

Τελευταία μεγάλη φάση του αγώνα ήταν στο 90′ με το φάουλ της Τζουτζουράκη να σταματά και πάλι πάνω στην αντίπαλη γκολκίπερ.

Διαιτητής: Κοτταρά (Εύβοιας)
Βοηθοί: Τσιφλάκος, Τσάλλα (Εύβοιας)

ΑΟΧ (Γιάννης Τσικουδάκης): Βασιλείου, Κασσιώτη, Μαρινάκη (82′ λ.τρ. Βρακουράκη), Γεωργιακάκη, Μελάκη, Στανίνου, Παυλάκη, Κασωμένου, Τζουτζουράκη, Νιαυραδάκη (λ.τρ. 80′ Τσικουδάκη), Κοτσίφη (80′ Λαγογιάννη)

Πηγή: athlitiko.gr