Για… ορεκτικό 10 μετάλλια στη Λάρισα για τον ΝΟΧ

Την κατάκτηση 10 μεταλλίων, τρία χρυσά, πέντε ασημένια και δύο χάλκινα, σφράγισε ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων στην πρεμιέρα των Πανελλήνιων Χειμερινών αγώνων τεχνικής κολύμβησης που ξεκίνησαν την Παρασκευή στο κολυμβητήριο Λάρισας.

Οι επιδόσεις των αθλητών του Ηλία Καλαμαρίδη ήταν οι καλύτερες δυνατές, δείχνοντας έτσι τις διαθέσεις τους στη διοργάνωση.

Ακολουθεί ένα Σαββατοκύριακο γεμάτο δράση, όπου ο Ναυτικός Ομιλος θα επιδιώξει να συνεχίσει στο ίδιο τέμπο, κατακτώντας όσο το δυνατόν περισσότερες διακρίσεις.

candia

Αναλυτικά οι επιδόσεις για τους Χανιώτες αθλητές είναι οι εξής:

tipografo prints

Χρυσά μετάλλια

• Κελαϊδής Ανδρέας 50μ. άπνοη εφήβων 00:16.10
• Ρημαντωνάκης Κωνσταντίνος, Γκεσούλης ∆ημήτριος, Ναναδάκης Παύλος, Σκυλουράκης Εμμανουήλ 4×200μ. επιφάνειας παμπαίδων Α 08:04.26
• Χατζηπλή Ευαγγελία, Χατζηδάκη Ελευθερία, Φραντζεσκάκη Ελισάβετ, Κογιαννάκη Κωνσταντίνα 4×200μ. επιφάνειας παγκορασίδων Α 07:57.93

Ασημένια μετάλλια

• Χίνος Ιάσων 1500μ. επιφάνειας εφήβων 13:31.18
• Χατζηδάκης Βασίλειος 50μ. άπνοη εφήβων 00:16.23
• Κογιαννάκη Κωνσταντίνα 50μ. άπνοη παγκορασίδων Α 00:21.25
• Παπαγιαννάκης Εμμανουήλ, Χίνος Παντελεήμων, Χατζηδάκης Βασίλειος, Κελαϊδής Ανδρέας 4×200μ. επιφάνειας εφήβων 06:17.07
• Σκυλουράκη Χριστίνα Ιωάννα, Ματζοράκη Καλλιόπη, Κληματσάκη Αικατερίνη, Κατερινάκη Αικατερίνη 4×200μ. επιφάνειας νεανίδων 06:58.69

Χάλκινα μετάλλια

• Ρημαντωνάκης Κωνσταντίνος 50μ. άπνοη παμπαίδων Α 00:19.65
• Χίνος Ιάσων, Δημουλιός Αθανάσιος, Τρουλλινός Νικόλαος, Τσουρουνάκης Αντώνης 4×200μ. επιφάνειας ανδρών 06:03.15

4η θέση

• Χίνος Παντελεήμων 1500μ. επιφάνειας εφήβων 13:42.63
• Σόρκος Κίμων Ιωάννης, Καπής Ευτύχιος, Ανδριανός Ιωάννης, Λιόλιος Εμμανουήλ 4×200μ. επιφάνειας παίδων 07:25.20

5η θέση

• Καυκαλάκη Ειρήνη, Μποτωνάκη Αννα, Ριτζάκη Ιωάννα, Περάκη Γεωργία 4×200μ. επιφάνειας κορασίδων 07:33.70

6η θέση

• Λιόλιος Εμμανουήλ 1500μ. επιφάνειας παίδων 15:22.43
• Ριτζάκη Ευαγγελία 50μ. άπνοη γυναικών 00:19.08
• Παπαδοπούλου Μαρία Αννα 50μ. άπνοη παγκορασίδων Α 00:22.00

7η θέση

• Παπαγιαννάκης Εμμανουήλ 50μ. άπνοη εφήβων 00:16.91
• Κατερινάκη Αικατερίνη 50μ. άπνοη νεανίδων 00:19.28

9η θέση

• Ριτζάκη Ιωάννα 1500μ. επιφάνειας κορασίδων 16:52.19
• Καυκαλάκη Ειρήνη 50μ. άπνοη κορασίδων 00:20.34

10η θέση

• Ναναδάκη Ειρήνη1500μ. επιφάνειας κορασίδων 17:07.08

11η θέση

• Σόρκος Κίμων Ιωάννης 1500μ. επιφάνειας παίδων 16:29.25
• Λεδάκης Κωνσταντίνος 50μ. άπνοη εφήβων 00:17.75

12η θέση

• Ματζοράκη Καλλιόπη 50μ. άπνοη νεανίδων 00:19.76
• Δημουλιός Αθανάσιος 50μ. άπνοη ανδρών 00:16.68
• Καπής Ευτύχιος 50μ. άπνοη παίδων 00:20.93
• Καντιάνη Ραφαέλα 50μ. άπνοη κορασίδων 00:20.75

16η θέση

• Μποτωνάκη Αννα 50μ. άπνοη κορασίδων 00:21.47
• Βαλυράκη Αικατερινη 50μ. άπνοη νεανίδων 00:20.40

17η θέση

• Κληματσάκης Βασίλειος 50μ. άπνοη ανδρών 00:19.55
• Ρινακάκης Μάριος-Στέργιος 50μ. άπνοη εφήβων 00:18.74
• Μπαλολάκη Μιχαέλα 50μ. άπνοη κορασίδων 00:21.63

19η θέση

• Κληματσάκη Αικατερίνη 50μ. άπνοη νεανίδων 00:20.87
• Βροντάκη Ηλιάνα 50μ. άπνοη κορασίδων 00:22.23