Εξαιρετική εμφάνιση του Αθλητικού Ομίλου Κισάμου στον 4ο Δρόμο Κισάμου! (pics)

17 μετάλλια για τον Aθλητικό όμιλο Κισάμου στον «4ο Δρόμο Κισάμου»

         

Ύστερα από τα 14 μετάλλια που κέρδισε η Ομάδα του Αθλητικού Ομίλου Κισάμου στο 7ο Φεστιβάλ Κρητικού Στίβου στον Άγιο Νικόλαο στις 26 Ιανουαρίου, την Κυριακή 08 Μαρτίου στον 4ο ΔΡΟΜΟ ΚΙΣΑΜΟΥ που πραγματοποιήθηκε στην Κίσαμο και διοργάνωσε με μεγάλη επιτυχία ο Αθλητικός Όμιλος Κισάμου, η ομάδα της Κισάμου κέρδισε 17 μετάλλια!  Είναι η μεγαλύτερη, μέχρι τώρα, συγκομιδή μεταλλίων για την ομάδα της Κισάμου. Τα μετάλλια ήταν 4 χρυσά – 7 ασημένια – 6 χάλκινα καθώς και πολλές καλές κατατάξεις στην πρώτη δεκάδα.

candia

Ο Αθλητικός Όμιλος Κισάμου σε μία δική του διοργάνωση, είχε την τιμή και την χαρά να αγωνιστούν με την φανέλα του και να τερματίσουν στα 5.000 μέτρα, ο σπουδαίος Κισαμίτης υπεραθλητής Βαρουχάκης Κώστας συνοδεύοντας με αμαξίδιο τον Στυλιανακάκη Γεράσιμο, δείχνοντας την υποστήριξη και την αγάπη τους προς την ομάδα.

Αναλυτικά οι επιτυχίες του Αθλητικού Ομίλου Κισάμου στους δρόμους ήταν η κατάκτηση της 1ης θέσης στα 5.000 μέτρα από τον Πόπα Γιώργο που αγωνίστηκε με την φανέλα του Ομίλου και ο ίδιος έχει δελτίο και αγωνίζεται σε σχέση 50-50 με την ομάδα των Τρικάλων, που σπουδάζει εκεί Γυμναστική Ακαδημία. Επίσης την 1η θέση κατάλαβε και ο Κομπογεννητάκης Ιωάννης στα 700μέτρα (Κ12)

Στους δρόμους επίσης κατέκτησε την 2η θέση με την εξαιρετική εμφάνιση του, ο Σαπουνάκη Αντώνη στα 2.400 μέτρα (Κ16)και τον Κοβάτσι Αντρέα στα 3.600 μέτρα (Κ20).

Ακόμα την 4η θέση κατέκτησαν οι αθλητές: Μπίσκου Ταουλάν στα 700μέτρα (Κ12) και Παλαμάρης Μιχάλης στα 3.600μέτρα (Κ18)

Οι επιτυχίες στο άθλημα της σφαιροβολίας για τον Αθλητικό Όμιλο Κισάμου ήταν:

Χρυσό μετάλλιο κατέκτησαν οι αθλητές: Σφηναρολάκης Αντώνης Κ14 με βολή 09,51m και η Παπαδογιωργάκη Κατερίνα Κ18 με βολή 11,26m

Ασημένιο μετάλλιο κατέκτησαν οι αθλητές: Πεντάρης Σταύρος Κ12 με βολή 06,49m, Μπιτσάκης Γιάννης Κ16 με βολή 10,83m, Σχοινοπλοκάκη Σταυρούλα Κ16 με βολή 09.27m, Κατσικανδαράκη Στέλλα Κ18 με βολή 10.6m και Μπιτσάκης Μιχάλης Κ18 με βολή 11.33m

Χάλκινο μετάλλιο κατέκτησαν οι αθλητές: Παντελάκη Αντωνία Κ12 με βολή 5,36m, Μαραθάκη Καλλιόπη Κ14 με βολή 7,82m, Ξηρουχάκης Μανώλης Κ14 με βολή 06,85m, Καλαιτζίδης Αχιλλέας Κ16 με βολή 10.65m, Βερυκάκη Νεκταρία Κ18 με βολή 08.41m και Μαραθάκης Γιάννης Κ18 με βολή 10.91m

Τέταρτη θέση κατέκτησαν οι αθλητές: Σαρτζετάκη Ευγενία Κ12, Οζούνι Αντώνης Κ12,  Χατζάκης Γιώργος Κ16, Μπίσκου Εσμεράλντα Κ16, Σαρτζετάκη Άννα-Μαρία Κ18

                Για τον Αθλητικό Όμιλο Κισάμου επίσης αγωνίστηκαν:

Λεκοτονετάκη Βασιλεία, Λεκοτονετάκη Δήμητρα, Καλογριδάκη Χριστίνη, Γεωργακάκη Ελένη, Δεικτάκης Γιώργος, Δεικτάκη Ευαγγελία, Μαργαριτάκης Αλέξανδρος, Μαργαριτάκη Λυδία, Λουπασάκης Κωνσταντίνος, Σαλάχι Φλούτρα, Σκουλάκης Κυριάκος, Σκορδυλάκης Σταύρος, Νικολακάκης Γιάννης, Σκορδυλάκη Βασιλική, Πετράκης Σήφης, Σαρτζετάκης  Γιώργος, Βλοντάκης Άγγελος, Πετράκη Αγάπη, Μανουσάκη Φωτεινή, Σφηναρολάκης Βαγγέλης, Σφηναρολάκη Κατερίνα, Τζέρτζι Ιζαμπέλα, Λιατάκης Μάξιμος, Τσέλα Νίκη, Μπελιβανάκης Ορέστης, Ρβοβιτς Άντζελα, Φαλελάκη Αντωνία, Σάρρου Νατάσα, Μπίσκου Ταουλάν, Κουφάκη Γεωργία, Θεοδωράκη Ελένη, Μαράκης Γιώργος, Ποντικάκη Στέλλα, Μπελιβανάκης Γιάννης, Συμπόνη Κατερίνα, Λιτσαρδάκης Ευτύχης, Κουκουλά Κυριακή, Παναρέτου Κατερίνα, Αλυγιζάκη Ρόζα, Μέμας Γιώργος, Αγγελάκη Άννα, Γαλανάκης Μιχάλης, Γαλανάκη Μαρκέλλα, Καλλινίκου Βάγια, Βασιλάκη Καλλιόπη, Παπαδοκωνσταντάκη Αμαλία, Μπεζάτι Νταβιόλα, Χαιρεκάκης Διονύσης, Πολυράκη Χριστίνα, Βογιατζής Κωνσταντίνος, Ρουσάκης Νίκος, Ρουσάκης Χαράλαμπος, Οζούνι Γουέντι, Αλυγιζάκης Σταυρός, Λουγιάκη Μιχαέλα, Πετράκη Ευτυχία, Λάπι Μελίνα, Σπάσοβα Βερόνικα, Κοβάτσι Μιγκένα, Σαρτζετάκη Άννα – Μαρία, Πεικρισβίλι Μαρία, Πατσουράκη Μαριλένα, Γρηγορομιχελάκη Ευτυχία, Μαράκη Ειρήνη, Βαρδουλάκη Σοφία, Μπελιβανάκη Ζέφη, Πεντάρης Μαρίνος, Σαρτζετάκη Σουλτάνα, Γιακουμάκης Χρήστος, Φραγκιουδάκη Δέσποινα, Μπελιβανάκης Στράτος, Σφηναρολάκης Στράτος, Χατζάκη Φρειδερίκη, Χατζάκης Γιώργος, Κυρμπίζος Γιώργος, Τερεζάκη Μαρία, Κομπογεννητάκης Αντώνης, Σκορδυλάκης Σταύρος, Μυλωνάκης Νίκος, Παναγοπούλου Παναγιώτα, Ξανθουδάκη Χαρίκλεια, Κοσμαδάκης Στυλιανός, Κατωγάς Γιώργος, Βερυκάκης Βασίλης, Κατερουδάκη Ευτυχία, Ξηρουχάκη Σήλεια, Παιμάκ Πουκούρι, Τσατσαρωνάκης Αντώνης, Τσατσαρωνάκης Γιώργος, Κομπογεννητάκη Κατερίνα, Στεφανάκη Γωγώ, Λυκάκη Αθηνά, Λουπασάκη Ειρήνη, Κατερουδάκη Γωγώ, Σκορδυλάκη Αθηνά, Κατερουδάκη Ευτυχία, Κατερουδάκη Νεκταρία, Χατζέλλη Ράνια, Τριανταφυλλάκη Δέσποινα, Καραφυλλάκης Γιώργος, Μπουντσί Μπάνι, Μπουντσι Αρσίλντα, Μερά Φετμίρ, Λυκάκη Στέλλα, Μπουγκούρι Μάκης, Πατεράκη Τόνια, Τερεζάκη Δέσποινα, Κατερουδάκη Βάσω, Λουπασάκη Ειρήνη, Κομπογεννητάκη Μαριλένα, Καρτάκης Άγγελος, Γεωργακάκης Δημήτρης, Παντελάκη Θεοδώρα, Ποκοζίνσκα Κων/να, Αριστακεσιάν Μαρία, Χριστοδουλάκη Ιωάννα, Στεφανάκη Ζωή, Πατεράκη Ιωάννα, Καρτάκη Γεωργία, Σιαμπάνι Έλιοτ, Πατεράκης Μιχάλης, Λεφάκη Κωνσταντίνα, Πατεράκη Παναγιώτα, Αριστακεζιάν Αθηνά, Κοκκινάκη Μαριλένα, Μυλωνάκη Μαρία.