Δεν τα κατάφερε στη Κέρκυρα ο Πλατανιάς – Δεύτερη ήττα στο πρωτάθλημα

Την δεύτερη ήττα του στο πρωτάθλημα της Football League υπέστη ο Πλατανιάς ο οποίος έχασε με σκορ 1-0 από την Κέρκυρα εκτός έδρας για την 11η αγωνιστική.

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση σημείωσε ο Τουράμ στο τελευταίο λεπτό του α’ ημιχρόνου μετά από σέντρα του Λινάρδου σε μια στιγμή πάντως που ο Πλατανιάς έπαιζε με δέκα παίκτες, λόγω τραυματισμού του Τσαμούρη. Οι ερυθρόλευκοι είχαν πολύ καλή παρουσία στο α’ 45λεπτο δημιουργώντας αρκετές ευκαιρίες, με σημαντικότερη τη κεφαλιά του Παπανικολάου στο 31′.

Στην επανάληψη ωστόσο με το ήδη λασπωμένο τερέν να έχει γίνει ακόμα πιο βαρύ οι φάσεις μπροστά και στις δυο εστίες ήταν ουσιαστικά ανύπαρκτες με την Κέρκυρα να κρατάει τη νίκη και να φτάνει τους 20 βαθμούς προσπερνώντας την Χανιώτικη ομάδα που έμεινε στους 19.

Διαιτητής: Κατσικογιάννης (Ηπείρου)

Βοηθοί: Θανασιάς – Λιόντος (Ηπείρου)
4ος διαιτητής: Ζαμπαλάς (Ηπείρου)

Κίτρινες κάρτες: Πουρζιτίδης (27′), Ουές (50′), Βίλα (84′)

Κέρκυρα (Δημήτρης Σπανός): Κουτζαβασίλης, Σπίνουλας, Ιωάννου, Θεοδωράκης, Κούρος, Ν. Κρητικός, Κόντος (78′ Βίλα), Σιατραβάνης (90′ Σανδραβέλης), Ζορμπάς (58′ λ.τρ. Νίκιτς), Λινάρδος, Τουράμ.

Πλατανιάς (Γιάννης Τάτσης): Γκοτ, Ουές, Ρουσσάκης (85′ Χ. Ποζατζίδης), Κόρτσταμ, Πουρζιτίδης, Τσαμούρης (67′ Σινγκ), Μποσέτι (67′ Λάζιτς), Καραγκούνης, Νίλι, Παπανικολάου, Μιγκέλ.