Χανιά: Τιμήθηκαν οι αθλήτριες και οι αθλητές που διακρίθηκαν το 2019 (pics)

Οι αθλήτριες και οι αθλητές που διακρίθηκαν στο αγώνισμα τους βραβεύτηκαν το Σάββατο 7 Δεκεμβρίου στα Χανιά.

Η γιορτή πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα του Πνευματικού Κέντρου στο πλαίσιο, της εκδήλωσης με τίτλο η “Γιορτή του Αθλητή”.

Την βραδιά συνδιοργάνωσαν ο ο Δήμος και η Περιφερειακή Ενότητα Χανίων.

Παράλληλα, βραβεύτηκαν και οι προπονητές των αθλητικών Συλλόγων του Νομού για τις αγωνιστικές τους διακρίσεις σε Παγκόσμιους, Πανευρωπαϊκούς, Μεσογειακούς και Πανελλήνιους αγώνες.

Η αίθουσα ήταν κατάμεστη από κόσμο που παρακολούθησε την τελετή και χειροκρότησε τα τιμώμενα πρόσωπα.

Δείτε τα ονόματα των αθλητών που βραβεύτηκαν είναι οι εξής:

 

Τμήμα Ειδικής Άθλησης Ναυτικού Ομίλου Χανίων (Special Olympics Hellas Κολύμβηση,  Special Olympics Hellas Κάνοε Καγιάκ)

 

ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ

ΔΑΣΚΑΛΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

  • 1η, 2η και 3η Παγκόσμια νίκη Κάνοε Καγιάκ Special Olympics στο Κ1 500 μ, στο Κ2 200μ και στο Κ2 500 μ στο Αμπού Νταμ πι

ΚΟΤΣΙΦΑΚΗΣ ΡΟΥΣΣΟΣ

  • Δύο 2ες και 3η Παγκόσμια νίκα Καγιάκ SpecialOlympics στο Κ1 200 μ, στο Κ2 200 μ και Κ2 500 μ στο Αμπού Νταμ πι
  • Δύο 2ες νίκες στους Πανελλήνιους Αγώνες Κάνοε Καγιάκ Special Olympics στο ΤΚ1 5ΟΟμ και ΤK1 2ΟΟμ

 

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΝΙΚΕΣ

ΚΛΩΝΙΖΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

1ηκαι 2ηνίκη στους Πανελλήνιους Αγώνες Καγιάκ Special Olympics στο ΤK1 2ΟΟμ και στο TK2 UNIFIED 200μ

 

ΠΑΝΤΕΛΑΚΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

1ηκαι 3ηνίκη στους Πανελλήνιους Αγώνες Κάνοε Καγιάκ Special Olympics στο ΤΚ1 2ΟΟμ και ΤΚ2 2ΟΟμ

 

ΠΑΠΑΔΟΚΟΚΟΛΑΚΗΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ

2ηκαι 3ηνίκη στους Πανελλήνιους Αγώνες Κάνοε  Καγιάκ Special Olympics στο ΤK1 2ΟΟμ και ΤΚ2 2ΟΟμ

ΝΙΚΟΛΑΚΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ

2ηκαι 3ηνίκη στους Πανελλήνιους Αγώνες Κάνοε  Καγιάκ Special  Olympics στο ΤΚ1 2ΟΟμ και  στο ΤΚ2 2ΟΟμ

ΚΟΥΤΣΟΓΙΑΝΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ

2η νίκη στους Πανελλήνιους Αγώνες Κάνοε Καγιάκ Special Olympics στο ΤΚ2 UNIFIED 2ΟΟμ

ΡΑΙΣΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

Δύο 3ες νίκες στους Πανελλήνιους Αγώνες Κάνοε Καγιάκ Special  Olympics στο ΤΚ2 2ΟΟμ και στο ΤK1 2ΟΟμ

ΜΥΛΩΝΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

Δύο 3ες νίκες στους Πανελλήνιους Αγώνες Κάνοε Καγιάκ Special  Olympics στο ΤK2 UNIFIED 2ΟΟμ

και στο ΤK1 2ΟΟμ

Συμμετοχή στους Πανελλήνιους Αγώνες Κάνοε Καγιάκ Special Olympics 2019:

ΠΕΤΡΟΧΕΙΛΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ

ΡΙΖΚΑΛΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΡΙΖΚΑΛΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ : ΑΓΓΕΛΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ, ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

ΧΡΥΣΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ 12

ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ 2

 

ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΑΤΟΜΩΝ ΜΕ ΑΝΑΠΗΡΙΕΣ «ΑΡΙΩΝ» ΧΑΝΙΩΝ

 

Οι διακρίσεις των αθλητών του ΑΡΙΩΝΑ για την αγωνιστική περίοδο  2018 -2019 είναι οι εξής:

 

Πανευρωπαϊκό κύπελλο Ποδηλασίας δρόμου 2019

  • Βολάνης Ευάγγελος κατέκτησε την 1η θέση στην κατηγορία Τ1 στην ατομική χρονομέτρηση και την 1η θέση στο δρόμο Αντοχής.
  • Τσιχλάκη Ευαγγελία με πιλότο Τζομπανάκη Κατερίνα κατέκτησε την 2η θέση στην κατηγορία Β στην ατομική χρονομέτρηση και την 2η θέση στο δρόμο αντοχής.

 

Πανελλήνιο πρωτάθλημα ποδηλασίας 2019

  • Βολάνης Ευάγγελος κατέκτησε την 1η θέση στην κατηγορία Τ1 στην ατομική χρονομέτρηση και την 1η θέση στον Δρόμο Αντοχής.
  • Τσιχλάκη Ευαγγελία με πιλότο Τζομπανάκη Κατερίνα κατέκτησε την 1η θέση στην κατηγορία Β στην ατομική χρονομέτρηση και την 1η θέση στον Δρόμο Αντοχής.
  • Αρβανίτης Αθανάσιος κατέκτησε την 2η θέση στην κατηγορία ID στην ατομική χρονομέτρηση και την 2η θέση στον Δρόμο Αντοχής.
  • Παραδομενάκης Νικόλας κατέκτησε την 3η θέση στην κατηγορία ID  και 3η θέση στον Δρόμο Αντοχής.

 

Προπονητής: Μανώλης Μεντάκης

Αρχηγός: Αντώνης Βαρδάκης

 

Πανελλήνιο πρωτάθλημα boccia:

 3η θέση στα ζευγάρια BC3:

  • Δαράκη Ελπίδα με αθλητική βοηθό   Ιωσηφίδου Δέσποινα
  • Κουμπιάδη Στέλλα με αθλητική βοηθό. Λαμποβιτιάδη Σοφία
  • Στρατάκης Σταύρος με αθλητικό βοηθό  Τσούνια Ζωγραφιά

 

Προπονητής: Παντελιδάκης Στέλιος

Γενικός Αρχηγός: Πανδή Βασιλική

 

Ευρωπαϊκό Κύπελλο BASKIN που διεξήχθη τον Οκτώβριο του 2018

3η θέση η ομάδα Baskin αποτελούμενη από τους:

  • Κοντουδάκης Εμμανουήλ
  • Μπαγάκης Μιχάλης
  • Κυρίτσης Αθανάσιος
  • Μαργώνη Ιωάννα
  • Ελίνα Γιαντζή
  • Ελένη Κρητίδου
  • Εφη Κοτσάκη
  • Χατζογιαννάκη Αντωνία
  • Κυριαζής Κώστας
  • Βολάνης Βαγγέλης
  • Καλαϊτζιδάκης Γιώργος
  • Δαράκη Ελπίδα
  • Μαυρακάκης Νίκος
  • Παντελάκη Μαρία
  • Παραδομενάκης Νικόλας

 

 

 

 

ΣΥΝΟΔΟΙ ΒΟΗΘΟΙ

Βαρδάκης Αντώνης

Παντελιδάκης Στέλιος

ΠΡΟΠΟΝΗΤΡΙΕΣ: Νικηφοράκη Γεωργία, Πανδή Βασιλική, Ροδολάκη Σπυριδούλα

 

ΧΡΥΣΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ:   22

ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ – ΣΥΝΟΔΟΙ: 6

 

ΠΑΡΑΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ΤΣΑΠΑΤΑΚΗΣ

 

 

ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ IPC 2019 ΠΟΥ ΔΙΕΞΗΧΘΗ ΣΤΟ ΛΟΝΔΙΝΟ

Ο Αντώνης Τσαπατάκης κατέκτησε  την 4η θέση στα 100μ πρόσθιο SB4 με χρόνο 1:46.95, παραμένοντας τρίτος στην Παγκόσμια κατάταξη.

 

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΑμεΑ ΟΠΑΠ 2019

Ο Αντώνης S5, SB4 κατέκτησε την 1η θέση στα 100 μέτρα πρόσθιο  με χρόνο 1:52 και την 2η θέση στα 50 μέτρα  Ελεύθερο με χρόνο 50:40

                     (ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΓΑΛΟ)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ΕΥΑ ΧΑΖΙΖΙ

 

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑμεΑ ΟΠΑΠ 2019

Κατηγορία S2 γυναικών young 10-14 η Εύα κατέκτησε τις παρακάτω διακρίσεις:

  • Την 1η θέση στα 50 μέτρα Ελεύθερο 2:19:00 με Νέο Πανελλήνιο Ρεκόρ
  • Την 1η θέση στα 100 μέτρα Ελεύθερο 4:37:80 με Νέο Πανελλήνιο Ρεκόρ
  • Την 1η θέση στα 50 μέτρα Ύπτιο 2:17:35 με Νέο Πανελλήνιο Ρεκόρ
  • Την 1η θέση στα 100 μέτρα Υπτιο 4:53:74 με Νέο Πανελλήνιο Ρεκόρ

 

Προπονητής της αθλήτριας Εύας Χαζίζι είναι ο Κωνσταντίνος Νικολαντωνάκης.

 

                                                                                                (ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ)

 

ΠΑΓΚΡΗΤΙΟΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΎΛΛΟΓΟΣ ΚΙΝΗΤΙΚΑ ΑΝΑΠΗΡΩΝ & ΠΑΡΑΠΛΗΓΙΚΩΝ «ΑΕΤΟΙ ΤΗΣ ΚΡΗΤΗΣ»

 

Οι επιτυχίες των αθλητών του Συλλόγου την αγωνιστική περίοδο 2018 – 2019 ήταν οι εξής:

  • Γιώργος Σκορδύλης στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου στην κατηγορία 63 κατέκτησε την 1η θέση με νέο πανελλήνιο ρεκόρ στην Σφαίρα με επίδοση 6,41 μ. και την 1η θέση  με νέο πανελλήνιο ρεκόρ στην κατηγορία 63 στο Ακόντιο με επίδοση 18,20 μ.

(ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ)

 

  • Νίκος Γκιζίλης στην πρώτη του συμμετοχή σε αγώνες Στίβου κατάφερε να κατακτήσει την 3η θέση στο  Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου στην κατηγορία 37 στο Ακόντιο με επίδοση 12,66 μ. και την 3η θέση στην κατηγορία 37 στην Σφαίρα με επίδοση 7,34 μ.

     (ΧΑΛΚΙΝΟ)

 

ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ 1

ΧΑΛΚΙΝΟ 1

 

 

 

 

 

 

 

ΠΑΓΚΟΣΜΙΕΣ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ

 

 

ΠΟΔΗΛΑΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΧΑΝΙΩΝ «ΤΑΛΩΣ – ΑΝΕΚ LINES»

 

Ο Ποδηλατικός Όμιλος «ΤΑΛΩΣ – ΑΝΕΚ LINES» και το 2019 παρέμεινε στην 1Η θέση της Πανελλήνιας Αξιολόγησης της Ελληνικής Ομοσπονδίας Ποδηλασίας

 

(ΠΛΑΚΕΤΑ)

  • ΛΙΒΑΝΟΣ ΚΩΣΤΑΣ
  • ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΦΗΒΩΝ ΣΤΑ 200 ΜΕΤΡΑ & ΣΤΟ ΚΕΡΙΝ ΣΤΗΝ ΦΡΑΝΚΦΟΥΡΤΗ ΤΗΣ ΓΕΡΜΑΝΙΑΣ
  • ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ ΕΦΗΒΩΝ ΣΤΑ 200 ΜΕΤΡΑ &  ΣΤΑ 1000 Μ ΣΤΗΝ ΓΑΝΔΗ ΤΟΥ ΒΕΛΓΙΟΥ
  • ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΕΦΗΒΩΝ ΣΤΑ 200 ΜΕΤΡΑ, ΣΤΟ ΚΕΡΙΝ & ΣΤΟ ΟΜΑΔΙΚΟ ΣΠΡΙΝΤ
  • ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΑΝΔΡΩΝ ΣΤΑ 1000 ΜΕΤΡΑ
  • ΚΑΤΟΧΟΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΡΕΚΟΡ ΣΤΑ 200 ΜΕΤΡΑ, ΣΤΑ 1000 ΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΟΜΑΔΙΚΟ ΣΠΡΙΝΤ

ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΓΑΛΟ + ΠΛΑΚΕΤΑ

 

  • ΜΑΥΡΙΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ
  • 6η ΘΕΣΗ ΣΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ & 4η ΣΤΟ ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΙΣΤΑΣ ΣΤΟ ΟΜΑΔΙΚΟ ΣΠΡΙΝΤ
  • ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΣΤΑ 1000 Μ ΕΦΗΒΩΝ
  • ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΣΤΟ ΟΜΑΔΙΚΟ ΣΠΡΙΝΤ ΕΦΗΒΩΝ
  • 2η ΘΕΣΗ ΣΤΟ ΟΜΑΔΙΚΟ ΣΠΡΙΝΤ ΑΝΔΡΩΝ
  • 2η ΘΕΣΗ ΣΤΟ ΕΛΙΜΙΝΕΙΤΟΡ
  • ΚΑΤΟΧΟΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΡΕΚΟΡ ΕΦΗΒΩΝ ΣΤΟ ΟΜΑΔΙΚΟ ΣΠΡΙΝΤ

(ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΓΑΛΟ)

 

  • ΠΑΤΕΡΑΚΗΣ ΗΛΙΑΣ
  • 6η ΘΕΣΗ ΣΤΟ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΙ 4η ΣΤΟ ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΙΣΤΑΣ ΣΤΟ ΟΜΑΔΙΚΟ ΣΠΡΙΝΤ
  • ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΣΤΟ ΟΜΑΔΙΚΟ ΣΠΡΙΝΤ ΕΦΗΒΩΝ
  • ΚΑΤΟΧΟΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΡΕΚΟΡ ΕΦΗΒΩΝ ΣΤΟ ΟΜΑΔΙΚΟ ΣΠΡΙΝΤ

(ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΓΑΛΟ)

 

ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ: ΜΑΡΕΝΤΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ, ΟΡΦΑΝΟΥΔΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ, ΧΑΙΔΕΜΕΝΑΚΗΣ ΜΠΑΜΠΗΣ, ΓΕΡΑΚΑΚΗΣ ΑΚΥΛΑΣ

 

 

 

ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΧΑΝΙΩΝ

 

ΤΜΗΜΑ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ Ν.Ο.Χ ΧΑΝΙΩΝ

ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ

  • ΠΑΠΑΣΤΑΜΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ

 

ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ στα 400 μέτρα μικτή ατομική

  • Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Εφήβων 2019 που διεξήχθη στη Βουδαπέστη κατέκτησε την 1η θέση στα 400 μέτρα Μικτή ατομική – Παγκόσμιο Ρεκόρ Εφήβων – Πανευρωπαϊκό Ρεκόρ Εφήβων – Πανελλήνιο ρεκόρ Ανδρών & Πανελλήνιο Ρεκόρ Εφήβων  – Όριο Ολυμπιακών Αγώνων στο Τόκιο το 2020 ΣΤΑ 200 ΜΑ
  • Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Εφήβων 2019 που διεξήχθη στο Καζάν της Ρωσίας κατέκτησε την 1η θέση στα 400 μέτρα ΜΑ – Όριο συμμετοχής Ολυμπιάδας – Πανελλήνιο Ρεκόρ Εφήβων
  • Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Εφήβων 2018 που διεξήχθη στο Ελσίνκι της Φιλανδίας κατέκτησε την 2η θέση στα 400 μέτρα ΜΑ – Πανελλήνιο Ρεκόρ Εφήβων
  • Παγκόσμια Γυμνασιάδα 2018 που διεξήχθη στις Μαρακές του Μαρόκου κατέκτησε την 1η θέση στα 400 μέτρα ΜΑ
  • Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα 2018 που διεξήχθη στη Γλασκόβη κατάκτησε την 16η θέση στα 400 μέτρα ΜΑ

 

ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ στα 200 μέτρα μικτή ατομική

  • Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Εφήβων 2019 που διεξήχθη στη Βουδαπέστη κατέκτησε την 3η θέση στα 200 μέτρα μικτή ατομική
  • Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Εφήβων 2019 που διεξήχθη στο Καζάν της Ρωσίας κατέκτησε την 1η θέση στα 200 μέτρα ΜΑ – Πανελλήνιο Ρεκόρ Εφήβων
  • Πολυεθνή Συνάντηση Εφήβων 2019 που διεξήχθη στην Ελβετία την 1η θέση στα 200 μέτρα ΜΑ
  • Meeting Open Mediterranean Golden Tour που διεξήχθη στη Γαλλία κατέκτησε την 4η θέση στη ΜΑ στα 200 μ.
  • Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Εφήβων που διεξήχθη στη Αθήνα κατέκτησε την 1η θέση στα 200 μέτρα ύπτιο, την 1η θέση στα 100 μέτρα πεταλούδα και τη 2η θέση στα 200 μέτρα ελεύθερο.

ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΓΑΛΟ + ΠΛΑΚΕΤΑ  

 

ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ: ΚΩΣΤΑΣ ΤΖΙΛΙΒΑΚΗΣ, ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ, ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΡΥΜΠΛΙΑΣ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ΤΜΗΜΑ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ Ν.Ο.Χ ΧΑΝΙΩΝ

3η ΘΕΣΗ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΟΠΕΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

2η ΘΕΣΗ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ ΣΤΗΝ ΓΕΝΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

2η ΘΕΣΗ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ

2η ΘΕΣΗ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

2η ΘΕΣΗ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ

                                                                                                        (ΠΛΑΚΕΤΑ)

ΠΑΓΚΟΣΜΙΕΣ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ ΤΕXΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ

ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ

  • ΣΚΥΛΟΥΡΑΚΗ ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ ΙΩΑΝΝΑ
  • 2η θέση στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Τεχνικής Κολύμβησης Νεανίδων στα 400 μ Υ/Β στην Αίγυπτο με Πανελλήνιο Ρεκόρ Κορασίδων και Νεανίδων
  • 5η Παγκόσμια νίκη Νεανίδων στα 400 ΥΒστα 4Χ50 Επιφάνειας, 6η νίκη στα 400 μ Επιφάνειας
  • Εννέα 1ες νίκες και δύο 3ες στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Γυναικών, Κορασίδων στα 400μ Επιφάνειας, 1500 Επιφάνειας, 4Χ50μ Επιφάνειας, 4Χ100μ  Επιφάνειας,4Χ200μ Επιφάνειας 400 Υ/Β, και 4Χ100 μ Διπλά Πέδιλα, 100 Υ/Β
  • 3 ατομικά Πανελλήνια ρεκόρ και 2 Πανελλήνια ρεκόρ σε σκυτάλες

( ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΓΑΛΟ )

  • ΔΗΜΟΥΛΙΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
  • 4η και δύο 5ες νίκες στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Τεχνικής Κολύμβησης Εφήβωνστα 4Χ200 μ Επιφάνειας, 4Χ50 μ Επιφάνειας και 4Χ100 μ Επιφάνειας στην Αίγυπτο & Πανελλήνιο ρεκόρ στα 4Χ50μ Επιφάνειας Εφήβων
  • 3η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Εφήβων στα 4Χ100 μ Επιφάνειας

( ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΓΑΛΟ)

ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ:  ΚΑΛΑΜΑΡΙΔΗΣ ΗΛΙΑΣ, ΚΑΛΑΜΑΡΙΔΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ, ΤΣΟΥΡΟΥΝΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ

 

 

 

ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ «ΚΟΥΡΗΤΕΣ»

 

 

 

Το 2019 ο Αθλητικός Σύλλογος «Κουρήτες»  κατέκτησε την 2η θέση  στην Πανελλήνια Γενική Κατάταξη των Συλλόγων στο άθλημα του Ζίου Ζίτσου

                                                                                                              (ΠΛΑΚΕΤΑ)

 

ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΟ -16 ΕΤΩΝ (ΒΟΥΚΟΥΡΕΣΤΙ)

ΑΝΔΡΟΝΙΚΗ ΚΑΖΑΛΑΚΗ  κατέκτησε την 1η θέση                              ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΓΑΛΟ

ΑΡΤΕΜΙΣ ΣΤΑΜΑΤΑΚΗ κατέκτησε την  1η θέση                                  ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΓΑΛΟ

 

ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ +21 ΕΤΩΝ (ΑΜΠΟΥ ΝΤΑΜΠΙ)

ΚΟΥΤΟΥΛΑΚΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ κατέκτησε την 3η θέση                               ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΓΑΛΟ

 

ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ -18 ΕΤΩΝ (ΑΜΠΟΥ ΝΤΑΜΠΙ)

ΜΠΙΤΖΑΝΑΚΗΣ ΕΥΤΥΧΗΣ κατέκτησε την 3η θέση                              ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΓΑΛΟ

 

ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ: ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΠΙΤΣΑΞΗΣ, ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΤΣΙΡΑΝΤΩΝΑΚΗΣ, ΑΝΘΗ ΔΗΜΑΚΗ, ΜΑΡΙΑ ΤΣΟΥΡΛΑΚΗ, ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΣΗΦΟΣΤΡΑΠΟΥΔΑΚΗ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

αθλητικοσ και πολιτιστικοσ σύλλογος «κεριτησ»

 

 

Μπονατάκη Μαρία-Αντωνία

Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ζίου Ζίτσου                                ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΓΑΛΟ

2η θέση à Fighting system

 

ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ: ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΑΡΙΝΑΚΗΣ, ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΑΝΤΩΝΟΜΑΝΩΛΑΚΗΣ

 

 

 

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΟΛΕΜΙΚΩΝ ΤΕΧΝΩΝ ΑΚΡΩΤΗΡΙΟΥ

 

Ατομικές διακρίσεις

Παγκόσμιο Πρωτάθλημα  -15 ΕΤΩΝ που διεξήχθη στην Αθήνα το 2018

  • Κλέτσας Νικόλαος κατέκτησε την 7η θέση στο FIGHTING και την 2η θέση στο FIGHTING στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα που διεξήχθη στην Αθήνα

ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΓΑΛΟ

 

  • Σηφάκης Μιχάλης κατέκτησε την 3η θέση στο  FIGHTING και την  5η θέση  στο  NEWAZA, την 2η θέση στο FIGHTING και την 2η θέση στο NEWAZA στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα που διεξήχθη στην Αθήνα

ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΓΑΛΟ

 

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: ΓΙΩΡΓΟΣ ΓΕΩΡΓΟΥΣΑΚΗΣ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΤΙΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΣΟΥΔΑΣ

 

 

ΓΙΩΡΓΟΣ ΝΟΥΧΑΚΗΣ

  • Παγκόσμιο ITF J5 (Sozopol Βουλγαρία, 24 Σεπτεμβρίου 2019): 8άδα μονά, 8άδα διπλά.
  • Παγκόσμιο ITF J5 (Tiblisi Γεωργία, 2 Σεπτεμβρίου 2019): 3η θέση διπλά.
  • Παγκόσμιο ITF J5 (Aμμάν Ιορδανία, 22 Απριλίου 2019): 3η θέση διπλά.
  • Παγκόσμιο ITF J5 (Yerevan Αρμενία, 14 Οκτωβρίου 2019): 3η θέση διπλά.
  • Παγκόσμιο ITF J5 (Cairo Αίγυπτος, 18 Νοεμβρίου 2019): 8άδα διπλά.
  • Παγκόσμιο ITF J5 (Rodes Ελλάδα, 1 Οκτωβρίου 2018): 8άδα διπλά.

 

                                                                                              ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΓΑΛΟ

 

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: ΘΑΝΑΣΗΣ ΓΚΟΓΚΟΣ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΪΚΕΣ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ

 

ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ «ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ»

 

 

2ος στην  Πανελλήνια Αξιολόγηση της Ομοσπονδίας το 2019

 

                                                                                              (ΠΛΑΚΕΤΑ)

 

Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Εφήβων

  • Φραντζεσκάκης Χρήστος κατέκτησε την 2η θέση στη Σφυροβολία 84.22μ (Πανελλήνιο Ρεκόρ Εφήβων)
  • 1ος Βαλκανιονίκης Ανδρών
  • 2ος Πανελληνιονίκης Ανδρών
  • 1ος Πανελληνιονίκης Νέων (Κ23) –
  • 1ος Πανελληνιονίκης Εφήβων (Κ20) με Πανελλήνιο Ρεκόρ Εφήβων

 

Το 2019 κατέρριψε έξι (6) Πανελλήνια ρεκόρ στους Έφηβους ενώ η θέση του στα Ranking της Παγκόσμιας Ομοσπονδίας του εξασφαλίζει την συμμετοχή του στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκυο.

 

      Προπονητής:  Κώστας Παπαμαρκάκης

(ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΓΑΛΟ)

 

  • Ντουσάκης Ορέστης κατέκτησε και την 6η θέση στις Ευρωπαϊκές μέρες Νεότητας στο Μπακού του Αρζεμπαιτζάν την 2η θέση στη Σφυροβολία στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων – Κορασίδων

Προπονητής:  Κώστας Παπαμαρκάκης

                                                                                          (ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΓΑΛΟ)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΧΑΝΙΩΝ

 

ΤΜΗΜΑ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ

To Τμήμα Υδατοσφαίρισης του Ναυτικού Ομίλου Χανίων το 2019 κατέκτησε την 3η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων

                                                                                                  (ΠΛΑΚΕΤΑ)

ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΙΚΕΣ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ

Α. ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ

  • ΚΟΥΤΡΟΥΛΑΚΗΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ
  • 4η νίκη στο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα Εφήβων υδατοσφαίρισης στην Γεωργία
  • 1η νίκη στο Διεθνές Τουρνουά Νέων Ανδρών υδατοσφαίρισης στην Κροατία

 

(ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΓΑΛΟ)

  • ΚΑΝΔΑΝΟΛΕΩΝ ΚΩΝ/ΝΟΣ

4η νίκη στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Εφήβων υδατοσφαίρισης στην Βουλγαρία

(ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΓΑΛΟ)

  • ΑΓΙΩΡΓΟΥΣΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ
  • 1η νίκη στο Διεθνές Τουρνουά Νέων Ανδρών υδατοσφαίρισης στην Κροατία

(ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΓΑΛΟ)

–      3η νίκη στο  Ολυμπιακό Φεστιβάλ Νεότητας στα 400 μ Ελεύθερο που διεξήχθη στο Μπακού

–      Συμμετοχή στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Εφήβων – Νεανίδων στα 800 Ελεύθερο, στα 400 μ Ελεύθερο και στα 1500 μ Ελεύθερο που διεξήχθη στη Βουδαπέστη

 

ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ: ΗΛΙΑΣ ΜΑΧΑΙΡΑΣ, ΒΙΖΥΡΑΚΗΣ ΜΑΝΟΥΣΟΣ

 

 

 

ΤΜΗΜΑ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ

 

  • ΚΑΧΡΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
  • – 5η Πανευρωπαϊκή νίκη Εφήβων στα 800 Ελεύθερο & 2 Πανελλήνια ρεκόρ Παίδων στα 800 μ Ελεύθερο στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Εφήβων – Νεανίδων που διεξήχθη στο Καζάν
  • – 2 Πανελλήνια ρεκόρ Παίδων και Εφήβων στα 400 μ Ελεύθερο στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Εφήβων – Νεανίδων που διεξήχθη στο Καζάν
  • Πανελλήνιο ρεκόρ Παίδων στα 800 μ Ελεύθερο στο Διεθνές Μίτινγκ Ακρόπολις-             Τρεις 1ες και τρεις 2ες νίκες στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων Κολύμβησης στα 100 μ στα 400 μ και στα 800 μ Ελεύθερο

(ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΓΑΛΟ)

ΤΜΗΜΑ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ

 

  • 1η ΘΕΣΗ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β ΣΤΟ ΟΜΑΔΙΚΟ
  • 3η ΘΕΣΗ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β ΣΤΗ ΓΕΝΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
  • 3η ΘΕΣΗ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΣΤΗ ΓΕΝΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
  • 3η ΘΕΣΗ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ ΣΤΟ ΚΟΜΠΟ

             (ΠΛΑΚΕΤΑ)

ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ

ΚΟΥΡΓΙΑΝΤΑΚΗ ΟΛΓΑ

  • 3η νίκη στο Πανευρωπαϊκό Κύπελλο Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Νεανίδων στο Ομαδικό στην Πετρούπολη στη Ρωσία
  • 6η νίκη και 8ες νίκες στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Γυναικών Καλλιτεχνικής Κολύμβησης στο Κόμπο και στο Ελεύθερο και Τεχνικό Ομαδικό στην Γκουαντκτζού της Κορέας
  • 5η, δύο 6ες και 8η νίκη στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Νεανίδων Κόμπο, Ελεύθερο και Τεχνικό Ομαδικό και Ντουέτο στην Πράγα
  • Δύο 3ες νίκες στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Νεανίδων στο Ελεύθερο και Τεχνικό Ντουέτο

 

(ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΓΑΛΟ)

ΖΟΥΖΟΥΝΗ ΒΙΟΛΕΤΑ

  • 3η νίκη στο Ευρωπαϊκό Κύπελλο Νεανίδων Καλλιτεχνικής Κολύμβησης στο Ομαδικό στην Αγ. Πετρούπολη
  • 6η νίκη και 8ες νίκες στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Γυναικών Καλλιτεχνικής Κολύμβησης στο Κόμπο και στο Ελεύθερο και Τεχνικό Ομαδικό στην Γκουαντκτζού της Κορέας
  • 3η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Νεανίδων Καλλιτεχνικής Κολύμβησης στο Σόλο

 

             (ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΓΑΛΟ)

 

ΚΡΟΜΜΥΔΑΚΗ ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ

  • 5η, δύο 6ες και 8η νίκη στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Νεανίδων Κόμπο, Ελεύθερο και Τεχνικό Ομαδικό και Ντουέτο στην Πράγα
  • 3η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Νεανίδων Καλλιτεχνικής Κολύμβησης στο Σόλο

(ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΓΑΛΟ)

 

 ΠΡΟΠΟΝΗΤΡΙΕΣ: ΓΚΕΟΡΓΚΙΕΒΑ ΚΟΝΤΟΒΑ ΜΠΙΛΙΑΝΑ, ΔΑΣΚΑΛΑΚΗ ΑΡΙΣΤΕΑ, ΑΜΠΕΛΑ ΦΡΑΝΤΖΕΣΚΑ

 

 

 

ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ «ΚΟΥΡΗΤΕΣ»

 

 

ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ -21 ΕΤΩΝ (ΗΡΑΚΛΕΙΟ)

ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΗ κατέκτησε την 4η ΘΕΣΗ                       ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΓΑΛΟ

ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ ΔΡΑΚΟΥΛΑΚΗ κατέκτησε την 5η ΘΕΣΗ                      ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΓΑΛΟ  

ΝΑΝΣΥ ΠΑΝΟΠΟΥΛΟΥ κατέκτησε την 5η ΘΕΣΗ                                    ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΓΑΛΟ

ΜΥΡΤΩ ΠΑΠΑΔΑΚΗ κατέκτησε την 5η ΘΕΣΗ                                         ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΓΑΛΟ

 

 

 

αθλητικοσ και πολιτιστικοσ σύλλογος «κεριτησ»

 

Μαρνελάκης Μενέλαος

Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ζίου Ζίτσου                                     ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΓΑΛΟ

7η θέση à Fighting system

 

 

ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΤΙΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΧΑΝΙΩΝ

 

BASKET

  • Δερμιτζάκη Ευτυχίακατέκτησε την 2η θέση στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κορασίδων ενώ συμμετείχε στην Εθνική Ομάδα Κορασίδων

     ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΓΑΛΟ

 

ΠΡΟΠΟΝΗΤΡΙΑ: ΦΡΟΣΩ ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΑΚΗ

 

 

ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΤΙΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΣΟΥΔΑΣ

 

ΖΕΡΒΟΥΔΑΚΗΣ ΒΙΚΤΩΡΑΣ

  • 8η Πανευρωπαϊκή θέση στο Πανευρωπαϊκό Prevezacup, 25 Ιουνίου 2019, Πρέβεζα – Ελλάδα
  • 8η Πανευρωπαϊκή θέση στο Πανευρωπαϊκό Joyce Eisenberg Junior Trophy, 6Μαίου 2019, Αραντ-Ισραήλ
  • 2η Πανελλήνια θέση στο Πανελλήνιο Σχολικό πρωτάθλημα (Μάρτιος 2019, Αθήνα)
  • 3η Πανελλαδική θέση σε πρωτάθλημα Επιπέδου 1 (Μάρτιος 2019, Θεσσαλονίκη)
  • 3η Πανελλαδική θέση διπλά σε πρωτάθλημα Επιπέδου 1 (Μάρτιος 2019, Θεσσαλονίκη)

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΓΚΟΓΚΟΣ

                                                                                            ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΓΑΛΟ

ΜΑΡΙΝΑΚΗ ΣΤΕΛΛΙΝΑ

  • 8η Πανευρωπαϊκή θέση στα διπλά στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα που διεξήχθη στο Ηράκλειο
  • 1η Πανελλαδική θέση σε μονό Επιπέδου 1 (Θεσσαλονίκη, 8/11/2019)
  • 3η Πανελλαδική θέση στα διπλά Επιπέδου 1 (Λάρισα, 11/10/2019)
  • 1η Πανελλαδική θέση σε μονό Επιπέδου 2 (Γλυφάδα, 17/7/2019)
  • 3η Πανελλήνια θέση στα διπλά (Ηλιούπολη, 30/4/2019)
  • 2η Πανελλαδική θέση σε μονό Επιπέδου 2 ( Ηράκλειο, 18/10/2019)
  • 2η Πανελλαδική θέση σε μονό Επιπέδου 2 (Χανιά, 2/2/2019)
  • 2η Πανελλαδική θέση στα διπλά Επιπέδου 2 (Ηράκλειο , 17/5/2019)
  • 3η Πανελλαδική θέση σε μονό Επιπέδου 2 (Φθιωτικός, 17/7/2018)

ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΓΑΛΟ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΑΚΗΣ

 

ΒΑΣΙΛΗΣ ΒΟΛΤΥΡΑΚΗΣ

  • 1η Πανευρωπαϊκή θέση στα μονά στο Τennis Europe (Κουφάλια Ελλάδα, Σεπτέμβριος  2019)
  • 1η Πανευρωπαϊκή θέση στα μονά στο Τennis Europe (Κύπρος 2019)
  • 1η Πανευρωπαϊκή θέση στο διπλό στο Τennis Europe και 8αδα στην μονά (Βαρκελώνη, Ισπανία Μάιος 2019)
  • 3η Πανευρωπαϊκή θέση στα μονά που διεξήχθη στην Αττάλεια της Τουρκίας τον Μάρτιο 2019
  • 3η Πανευρωπαϊκή θέση στο μονό που διεξήχθη στην Τσεχία
  • 3η Πανευρωπαϊκή θέση στο μονό που διεξήχθη στην Ολλανδία
  • 2η θέση στα μονά και 2η θέση στα διπλά στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα
  • 3 θέση στα μονά στο Πανελλήνιο Masters τον Νοέμβριο του 2018

 

ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΓΑΛΟ

Προπονητής: Θανάσης Γκόγκος

 

 

ΠΡΩΙΜΑΚΗ ΜΥΡΤΩ

  • 5η Πανευρωπαϊκη θέση σε μονά σε tennis europe (Πάτρα 17/6/2019)
  • 5η Πανευρωπαϊκη θέση σε διπλά σε tennis europe (Πάτρα 17/6/2019)
  • 1η Πανελλαδική θέση σε μονό Επιπέδου 1 (Ηράκλειο,17/5/2019)
  • 1η Πανελλαδική θέση σε μονό Επιπέδου 2 (Σούδα, 2/2/2019)
  • 1η Πανελλαδική θέση σε μονό Επιπέδου 2 (Φιλιππιάδα, 15/3/2019)
  • 2η Πανελλήνια θέση U12 σε μονό (Χαϊδάρι, 11/4/2019)
  • 3η Πανελλήνια θέση U12 σε διπλά (Χαϊδάρι,  11/4/2019)
  • 3η Πανελλήνια θέση στα μάστερ των οκτώ καλύτερων αθλητών (Χαλκίδα, 8/11/2019)
  • 2η Πανελλαδική θέση σε μονό Επιπέδου 1 (Πτολεμαίδα, 27/8/2019)
  • 1η Πανελλαδική θέση σε διπλά Επιπέδου 1 (Πτολεμαίδα, 27/8/2019)
  • 2η Πανελλαδική θέση σε διπλά Επιπέδου 2 (Σούδα, 19/10/2018)
  • 2η Πανελλαδική θέση σε διπλά Επιπέδου 2 (Ηράκλειο, 18/10/2019)
  • 2η Πανελλαδική θέση σε διπλά (Παπάγου 15/2/2019)
  • 2η Πανελλαδική θέση σε διπλά Επιπέδου 2 (Σούδα, 2/2/2019)
  • 2η Πανελλαδική θέση σε διπλά Επιπέδου 2 (Φιλιπιάδα, 15/3/2019)
  • 3η Πανελλαδική θέση σε μονό Επιπέδου 2 (Ηράκλειο, 18/10/2019)
  • Πανελλαδική θέση σε διπλά Επιπέδου 1 (Ηράκλειο, 17/5/2019)
  • Πανελλαδική θέση σε διπλά Επιπέδου 2 (Γουδί, 15/7/2018)

 

ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΓΑΛΟ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ:  ΑΝΤΩΝΗΣ ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΑΚΗΣ

 

ΣΚΟΠΕΥΤΙΚΗ ΛΕΣΧΗ ΚΡΗΤΗΣ

 

Το 2019 η Σκοπευτική Λέσχη Κρήτης κατέκτησε την 3η θέση στους Πανελλήνιους Αγώνες Trap στην κατηγορία Ανδρών.

(ΠΛΑΚΕΤΑ)

Η ομάδα που κατέκτησε την 3η ομαδική θέση στους Πανελλήνιους Αγώνες Trap  Ανδρών αποτελούνταν από τους: Αντώνη Μαυρομάτη, Μιχάλη Ελπικίδη και Παναγιώτη Ζυμβραγουδάκη

                                                                                                      (ΧΑΛΚΙΝΑ3)

  Ατομικές διακρίσεις

  • Κατζουράκη Εμμανουέλλα κατέκτησε την 7η θέση στουs Πανευρωπαϊκούς αγώνες στο Skeet Νεανίδων που διεξήχθησαν στο Lonato της Ιταλίας και την 1η θέση Πανελλήνιους Αγώνες Skeet στην κατηγορία Νεανίδων.

(ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΓΑΛΟ)

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: ΣΑΛΑΒΑΝΤΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

 

 

 

Αθλητικός και Πολιτιστικός Σύλλογος Νέας Κυδωνίας Χανίων «ΑΝΕΜΟΣ»

 

Νάντια Συντζανάκη–          1η και 2η θέση στην κατηγορία Γυναικών στο Πανευρωπαϊκό Xterra τριάθλου 2018

–          1η θέση στην κατηγορία Γυναικών Xterra Greece 2018

–          1η θέση στην κατηγορία Γυναικών στο  Πανελλήνιο τριάθλου υπεραποστάσεων 2018

–          1η θέση στην κατηγορία γυναικών Βετεράνων Πανελλήνιο τριάθλου σπριντ 2018

–          1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Διάθλου 2018

                                                   ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΓΑΛΟ

 

 

 

 

 

Αθλητικός Σύλλογος Μαχητικών Τεχνών “Ζεύξιππος”

 

Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα  Ζίου Ζίτσου  που διεξήχθη στο Ηράκλειο το 2019

  • Γουνάκη Σοφία κατέκτησε την 3η θέση στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα  και την  2η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα

                                                                                                    ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΓΑΛΟ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΛΕΞΑΚΗΣ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ΒΑΛΚΑΝΙΚΕΣ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ

 

ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ «ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ»

 

 

Βαλκανικοί Αγώνες Ανδρών:

  • Μιχάλης Αναστασάκης κατέκτησε την 2η θέση με 75.12 και 1ος Πανελληνιονίκης Ανδρών και συμμετείχε στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα (13ος)

Η  θέση του στα Rankings της Παγκόσμιας Ομοσπονδίας του εξασφαλίζει  την συμμετοχή στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκυο.

 

Προπονητής:  Αλέξανδρος Παπαδημητρίου

                                                                                                  ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΓΑΛΟ

 

Βαλκανικοί Αγώνες Κ20 (Νεανίδων)

  • 1ηΝοράγια Τζόνσον 400 μ12, 3η Πανελληνιονίκης Γυναικών 4 Χ 100μ και 4Χ400μ, 2η Πανελληνιονίκης Νέων (Κ23) στα 4 Χ 100μ – 1η Πανελληνιονίκης Νεανίδων (Κ20)

 

Προπονητής Βαγγέλης Ασσαριωτάκης

 

ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΓΑΛΟ

 

 

 

 

Αθλητικός Σύλλογος Μαχητικών Τεχνών “Ζεύξιππος”

 

Βαλκανικό Πρωτάθλημα Ζίου Ζίτσου που διεξήχθη στη Ρουμανία το 2019

  • Κομπιτσάκη Μαρία κατέκτησε την 3η θέση στο Βαλκανικό Πρωτάθλημα και την  3η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα

ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΓΑΛΟ

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ

ΠΟΔΗΛΑΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΧΑΝΙΩΝ «ΤΑΛΩΣ – ΑΝΕΚ LINES»

 

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΝΙΚΕΣ

  • ΤΖΩΡΤΖΑΚΗΣ ΠΟΛΥΧΡΟΝΗΣ
  • ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΣΤΗΝ ΑΤΟΜΙΚΗ ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΣΗ ΑΝΔΡΩΝ
  • 2η ΘΕΣΗ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΔΡΟΜΟΥ ΣΤΗΝ ΑΝΤΟΧΗ

(ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ)

  • ΣΤΑΥΡΑΚΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
  • ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΑΝΔΡΩΝ ΣΤΑ 4000 Μ ΠΙΣΤΑΣ
  • ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΝΕΩΝ ΣΤΗΝ ΑΤΟΜΙΚΗ ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΣΗ
  • 2η ΘΕΣΗ ΣΤΑ 4000 Μ ΟΜΑΔΙΚΗΣ ΚΑΤΑΔΙΩΞΗΣ

                                                                                              (ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ)

  • ΛΙΟΔΑΚΗ ΣΟΦΙΑ
  • 1η ΘΕΣΗ ΣΤΑ 200Μ ΣΤΑ 3000Μ ΣΤΟΥΣ ΠΟΝΤΟΥΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΚΡΑΤΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΙΣΤΑΣ
  • 1η ΘΕΣΗ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΔΡΟΜΟΥ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΣΤΗΝ ΑΤΟΜΙΚΗ ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΣΗ
  • 2η ΘΕΣΗ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΔΡΟΜΟΥ ΝΕΑΝΙΔΩΝ

(ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ)

  • ΣΤΑΥΓΙΑΝΝΟΥΔΑΚΗ ΧΡΥΣΑ
  • ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ ΕΛΛΑΔΟΣ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΔΡΟΜΟΥ ΝΕΑΝΙΔΩΝ
  • 2η ΘΕΣΗ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΔΡΟΜΟΥ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΣΤΗΝ ΑΤΟΜΙΚΗ ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΣΗ
  • 3η ΘΕΣΗ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΟΡΕΙΝΗΣ ΠΟΔΗΛΑΣΙΑΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΣΤΟ ΕΛΙΜΙΝΕΙΤΟΡ

(ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ)

 

  • ΖΕΝΤΕΛΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

–  1ΗΘΕΣΗ ΣΤΗΝ ΑΤΟΜΙΚΗ ΧΡΟΝΟΜΈΤΡΗΣΗ ΜΑΣΤΕΡ Α

(ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ)

  • ΠΑΠΑΛΕΞΗΣ ΝΙΚΟΣ

–  1ΗΘΕΣΗ ΣΤΗΝ ΑΤΟΜΙΚΗ ΧΡΟΝΟΜΈΤΡΗΣΗ ΜΑΣΤΕΡ Α

(ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ)

  • ΟΡΦΑΝΟΥΔΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ
  • ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΣΤΗΝ ΟΡΕΙΝΗ ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΣΤΟΥΣ ΜΑΣΤΕΡΣ Γ
  • 1η ΘΕΣΗ ΜΑΡΑΘΟΝ
  • 2η ΘΕΣΗ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΔΡΟΜΟΥ
  • 2η ΘΕΣΗ ΤΣΙΚΛΟΚΡΟΣ         (ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ)
  • ΠΑΝΗΓΥΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
  • 2η ΘΕΣΗ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΙΚΗ ΚΑΤΑΔΙΩΞΗ ΑΝΔΡΩΝ ΠΙΣΤΑΣ ΣΤΑ 4.000Μ

         (ΑΣΗΜΕΝΙΟ)

  • ΚΟΡΤΣΙΔΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ
  • 2η ΘΕΣΗ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΙΚΗ ΚΑΤΑΔΙΩΞΗ ΑΝΔΡΩΝ ΠΙΣΤΑΣ ΣΤΑ 4.000Μ

                    (ΑΣΗΜΕΝΙΟ)

  • ΚΟΡΤΣΙΔΑΚΗΣ ΜΑΡΙΟΣ
  • 2η ΘΕΣΗ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΙΚΗ ΚΑΤΑΔΙΩΞΗ ΑΝΔΡΩΝ ΠΙΣΤΑΣ ΣΤΑ 4.000Μ

(ΑΣΗΜΕΝΙΟ)

  • ΧΑΤΖΗΑΓΓΕΛΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ
  • 2η ΘΕΣΗ ΣΤΟ ΟΜΑΔΙΚΟ ΣΠΡΙΝΤ ΑΝΔΡΩΝ ΠΙΣΤΑΣ          (ΑΣΗΜΕΝΙΟ)                                                                                                                                                                                                                       

 

  • ΖΙΑΚΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ
  • 2η ΘΕΣΗ ΣΤΟ ΟΜΑΔΙΚΟ ΣΠΡΙΝΤ ΑΝΔΡΩΝ ΠΙΣΤΑ

               (ΑΣΗΜΕΝΙΟ)

  • ΚΟΠΑΝΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
  • 2η ΘΕΣΗ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΙΚΗ ΚΑΤΑΔΙΩΞΗ ΑΝΔΡΩΝ ΠΙΣΤΑΣ ΣΤΑ 4.000 μ.                                                                                                                                                                                                                           (ΑΣΗΜΕΝΙΟ)

 

  • ΛΑΚΙΩΤΑΚΗΣ ΣΠΥΡΟΣ
  • 2η ΘΕΣΗ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΑΡΑΘΟΝ ΣΤΟΥΣ ΜΑΣΤΕΡ
  • 3η ΘΕΣΗ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΟΡΕΙΝΗΣ ΠΟΔΗΛΑΣΙΑΣ ΣΤΟ ΚΡΟΣ ΚΑΟΥΝΤΡΙ
  • 3η ΘΕΣΗ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΔΡΟΜΟΥ ΣΤΟΥΣ ΜΑΣΤΕΡ Β

(ΑΣΗΜΕΝΙΟ)

  • ΛΥΜΠΕΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
  • 2η ΘΕΣΗ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΟΡΕΙΝΗΣ ΠΟΔΗΛΑΣΙΑΣ ΣΤΟ ΚΡΟΣ ΚΑΟΥΝΤΡΙ & ΤΗΝ 3η ΘΕΣΗ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΑΡΑΘΟΝ ΣΤΟΥΣ ΜΑΣΤΕΡ

(ΑΣΗΜΕΝΙΟ)

  • ΛΙΟΔΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ
  • 3η ΘΕΣΗ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΙΚΗ ΚΑΤΑΔΙΩΞΗ ΕΦΗΒΩΝ               (ΧΑΛΚΙΝΟ)

 

  • ΓΟΥΛΕΡΜΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ
  • 3η ΘΕΣΗ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΑΣΤΕΡ ΣΤΟ ΜΑΡΑΘΟΝ

(ΧΑΛΚΙΝΟ)

  • ΚΟΥΡΜΟΥΛΗΣ ΚΩΣΤΑΣ
  • 3η ΘΕΣΗ ΣΤΗ ΔΕΞΙΟΤΕΧΝΙΑ ΣΤΙΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΗΜΕΡΕΣ ΝΕΟΛΑΙΑΣ

                                                                                                            (ΧΑΛΚΙΝΟ)

  • ΛΙΟΝΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ
  • 3Η ΘΈΣΗ ΣΤΗΝ ΑΤΟΜΙΚΗ ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΣΗ ΜΑΣΤΕΡ Β

                                                                                                           (ΧΑΛΚΙΝΟ)

 

ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ: ΜΑΡΕΝΤΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ, ΟΡΦΑΝΟΥΔΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ, ΧΑΙΔΕΜΕΝΑΚΗΣ ΜΠΑΜΠΗΣ, ΓΕΡΑΚΑΚΗΣ ΑΚΥΛΑΣ

ΠΛΑΚΕΤΑ: 1

KYΠΕΛΛΑ ΜΕΣΑΙΑ: 7

AΣΗΜΕΝΙΑ: 8

ΧΑΛΚΙΝΑ: 4

ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ: 4

 

 

 

 

 

ΣΤΕΛΙΟΣ ΦΑΡΑΝΤΑΚΗΣ

                                                                  ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ        

 

 

Ο Στέλιος Φαραντάκης είναι Χανιώτης αλλά προπονείται στη Γαλλία και αποτελεί μέλος της προολυμπιακής ομάδας για το Τόκυο 2020. Το 2019 κατέκτησε την 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ποδηλασίας στο αγώνισμα αντοχής δρόμου.

 

ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΤΡΙΟ

 

 

 

 

 

ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ «ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ»

 

 

 

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών

  • Γιάννης Νυφαντόπουλος κατέκτησε την 1η θέση στα (100μ)και 2ος (200μ) Προπονητής:  Περικλής Χατζηαναστασιάδης

                                                                                                  (ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ)

 

  • Κριστίνα Αλβερτσιάν κατέκτησε την 1η θέση στο Τριπλούν ΚΣ και την 3η στο Πανελλήνιο ανοικτού στίβου στο τριπλούν

Προπονητής:  Γιάννης Δημητριάδης

                                                                                                  (ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ)

 

  • Τζατζιμάκης Γιώργος κατέκτησε την 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Νέων (Κ23) και την 2η θέση στα 20000 μ Βάδην στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών

Προπονητής : Ηλίας Γκαράβελας

(ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ)

 

  • Μαρίτα Αργυρού κατέκτησε 1η  θέση στο  Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Νέων (Κ23)

την 3η θέση στα 4 Χ 400μ στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών – Γυναικών

Προπονητής : Γιώργος Οικονομίδης

(ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ)

 

  • Γεωργία Αρναντωνάκη κατέκτησε την 3η θέση στα 4 Χ 100μ και 4Χ400μ

Προπονητής:  Θρασύβουλος Κυριακουλάκης

(ΧΑΛΚΙΝΟ)

 

  • Ελένη Τσαλουκίδου κατέκτησε την 3η θέση στα 4 Χ 100μ και 4 Χ 400μ Προπονητής:  Περικλής Χατζηαναστασιάδης                       (ΧΑΛΚΙΝΟ)

 

  • Μαρία Φακιδάρη κατέκτησε την 3η θέση στα 4 Χ100μ

Προπονητής:  Περικλής Χατζηαναστασιάδης                           (ΧΑΛΚΙΝΟ)

 

Ομαδική βαθμολογία: 2ος Σύλλογος στη Γενική βαθμολογία – 2ος Σύλλογος στη κατάταξη Γυναικών – 1ος Επαρχιακός Σύλλογος

 

 

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Νέων Ανδρών – Γυναικών (Κ23)

  • Μαυρεδάκη Μαρία κατέκτησε την 2η θέση στη Δισκοβολία και την 3η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ε/Ν (Κ20)

Προπονητής:  Γιώργος Μήλιος

                                                                                                     (ΑΣΗΜΕΝΙΟ)

 

  • Αρναντωνάκη Μαρία κατέκτησε την 2η θέση στα 4 Χ 100μ

Προπονητής:  Θρασύβουλος Κυριακουλάκης

                                                                                                       (ΑΣΗΜΕΝΙΟ)

   

  • Κασσωτάκη Μυρτώ κατέκτησε την 2η θέση στο Άλμα επί κοντώ

Προπονητής Φώτης Στεφανής

                                                                                                                (ΑΣΗΜΕΝΙΟ)

 

  • Γιώργος Παπούλης κατέκτησε την 3η θέση στα 800μ

Προπονητής Φίλιππος Καλομοίρης

                                                                                                       (ΧΑΛΚΙΝΟ)

 

Ομαδική Βαθμολογία: 1ος Επαρχιακός Σύλλογος – 2ος στην κατηγορία Νέων Γυναικών

 

 

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Εφήβων – Νεανίδων (Κ20)

  • Βογιατζής Αθανάσιος, Λαμψακινός Αλέξανδρος, Κιοσσές Αυγερινός, Αρτεμάκης Γεώργιος κατέκτησαν την 1η θέση στη Σκυταλοδρομία στα 4 Χ 100μ.

Επίσης ο Κιοσές Αυγερινός κατέκτησε την 2η θέση στα 200μ στο Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα

Προπονητές: Ασσαριωτάκης Βαγγέλης & ο Κυριακουλάκης Θρασύβουλος

 

(4 ΚΥΠΕΛΛΑ ΜΕΣΑΙΑ)

  • Φιλτισάκου Κυριακή κατέκτησε την 2η θέση στα 10000 μ Βάδην και την 2η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κλειστού Στίβου

Προπονητής Ηλίας Γκαράβελας

                                                                                                        (ΑΣΗΜΕΝΙΟ) 

 

Ομαδική Βαθμολογία : 2ος στην Βαθμολογία Εφήβων (Κ20) – 2ος στην Βαθμολογία Νεανίδων (Κ20) – 1ος επαρχιακός σύλλογος

 

 

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων Κορασίδων (Κ18)

  • Μπουζάκης Κώστας κατέκτησε την 1η θέση στο Δίσκο

Προπονητής:  Γιώργος Μήλιος

(ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ)

 

  • Τζατζιμάκη Αφροδίτη την κατέκτησε την 2η θέση στη Σφυροβολία και την 1η θέση επίσης στη Σφυροβολία στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ΠΠ-ΠΚΑ (Κ16)

Προπονητής:  Κώστας Παπαμαρκάκης                           (ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ)

 

  • Τεοντοσίου Εμμανουήλ κατέκτησε την 3η θέση στο Άλμα Επί Κοντώ

Προπονητής Γιώργος Σταμπολάκης

                                                                                              (ΧΑΛΚΙΝΟ)

 

Ομαδική Βαθμολογία : 1ος Γενική Βαθμολογία Παίδων Κορασίδων (Κ18) – 1ος στην Βαθμολογία Παίδων – 1ος Επαρχιακός Σύλλογος Παίδων

 

 

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ΠΠ-ΠΚΑ΄(Κ16)

  • Δ.Δημητρόπουλος – Α.Παπαδάκης – Β.Μαλιχούτης – Β.Μήλιος κατέκτησαν την 3η θέση στα 4 Χ 80 μ

Προπονητές:  Θρασύβουλος Κυριακουλάκης και  Βαγγέλης Ασσαριωτάκης

                                                                                                    

                                                                                         (3 ΧΑΛΚΙΝΑ)

ΠΛΑΚΕΤΑ 1

ΚΥΠΕΛΛΑ ΜΕΣΑΙΑ: 9

ΑΣΗΜΕΝΙΑ: 4

ΧΑΛΚΙΝΑ: 8

ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ: 19

 

 

 

ΕΝΩΣΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΧΑΝΙΩΝ

 

Η Ομάδα Κ16 της Ε.Π.Σ. Χανίων κατέκτησε την 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Προεπιλογής Εθνικών ομάδων που διοργάνωσε η Ελληνική Ποδοσφαιρική Ομοσπονδία για την Ποδοσφαιρική περίοδο 2018 – 2019 σε ένα πρόγραμμα δύσκολο, αποκλείοντας ομάδες που πρωταγωνιστούσαν χρόνια.

Πρόκειται για μια διάκριση που τοποθέτησε το Χανιώτικο Ποδόσφαιρο στη κορυφή, εκπροσωπώντας επάξια το Νομό μας, αφήνοντας παρακαταθήκη και παράδειγμα για τις επόμενες γενιές.

Την ομάδα αποτελούσαν οι παρακάτω αθλητές:

Αθανασάκης Γιάννης, Αναστασόπουλος Νίκος, Ανδρουλάκης Μανώλης, Αποστολάκης Βαγγέλης, Γιακουμάκης Αλέξανδρος, Γκολόση Ματέο, Δάλλας Χρήστος, Ζαχαράκης Γιάννης, Κουτσοκολάκης Γιάννης,    Κρεμασμενάκης Μάρκος, Λεουνάκης Γιάννης, Μπερικάκης  Μιχάλης, Μπραουδάκης Κάρολος, Μπιτζανάκης Αλέξανδρος, Μυφτάρι Κλέντι, Νικολιουδάκης Γιώργος, Οικονομόπουλος Παναγιώτης, Παρασκάκης Γιάννης, Πατελάκης Βαγγέλης, Πόντα Γιάννης, Πρωτοπαπαδάκης Νίκος, Σελάμης Γιώργος, Ταγιάρι Κωστίκα, Τριφύλλης Φώτης, Φαντριδάκης Νίκος, Χατζάκης Νίκος, Χριστοφής Στέλιος.

 

Πρωτεργάτες της κορυφαίας νίκης ήταν οι Ενωσιακοί προπονητές Γιώργος Ριτζάκης και Γιώργος Μουριζάκης

 

ΠΛΑΚΕΤΑ Ε.Π.Σ. ΧΑΝΙΩΝ 1

ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΓΑΛΟ 1

ΧΡΥΣΑ 27

ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ 2

 

 

 

 

ΕΝΩΣΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΧΑΝΙΩΝ

 

Την ποδοσφαιρική περίοδο 2018 –  2019 η Ομάδα Κοριτσιών του Α.Ο. ΧΑΝΙΑ ανακηρύχθηκε σε Πρωταθλήτρια Γ΄Εθνικής Κατηγορίας Όμιλος Κρήτης 

Την ομάδα αποτελούσαν οι παρακάτω αθλήτριες:

Γεωργιακάκη Χρυσάνθη – Μιχαέλα, Βρακουράκη Μαρία, Στασινού Αλεξάνδρα, Χατζηδάκη Χριστίνα, Κονταράκη Ευελίνα, Παυλάκη Ελένη Μαρινάκη Αντωνία, Τσικουδάκη Ελένη, Βασιλείου Ιωάννα, Μελάκη Μέλπω, Ράνια Μοίρα, Χαραλαμπάκη Στέλλα, Πισσαδάκη Μαρία, Μασούρη Πάολα, Ζυμβραγουδάκη Εύα, Ζανιδάκη Εύη και Μαρκουλάκη Κωνσταντίνα.

Προπονητής: Νίκος Πασβάτης 

 

ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΓΑΛΟ 1

ΧΡΥΣΑ 20

ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ΝΑΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΧΑΝΙΩΝ

 

 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ

Η ομάδα των αθλητών που κατέκτησαν την 3η θέση  στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων Υδατοσφαίρισης 2019 είναι οι παρακάτω:

  • ΦΥΤΡΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ
  • ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
  • ΓΟΥΡΝΙΕΖΑΚΗ ΜΑΡΙΟΣ
  • ΜΑΝΟΥΣΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
  • ΛΟΥΒΙΤΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
  • ΑΡΕΤΑΚΗΣ ΙΔΟΜΕΝΕΑΣ
  • ΠΑΠΑΜΑΝΩΛΙΟΥΔΑΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
  • ΠΡΩΙΜΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
  • ΣΠΑΧΙΤΣ ΣΕΜΙΡ
  • ΚΑΝΔΑΝΟΛΕΩΝ ΚΩΝ/ΝΟΣ
  • ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
  • ΑΣΓΟΥΔΑΚΗΣ ΣΠΥΡΟΣ
  • ΝΙΚΗΦΟΡΑΚΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ
  • ΧΕΙΛΟΥΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
  • ΦΑΝΤΡΙΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
  • ΑΝΔΡΟΥΛΑΚΗΣ ΑΛΚΙΝΟΟΣ
  • ΠΟΛΕΝΤΑΣ ΣΠΥΡΟΣ

 

ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ: ΜΑΧΑΙΡΑΣ ΗΛΙΑΣ, ΒΙΖΥΡΑΚΗΣ ΜΑΝΟΥΣΟΣ

 

ΧΑΛΚΙΝΑ:  17

ΠΡOΠΟΝΗΤΕΣ:  2

 

 

 

 

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ

 

Β. ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΝΙΚΕΣ

ΠΙΤΣΙΤΑΚΗ ΕΡΑΤΩ

Στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κολύμβησης προαγωνιστικών κατηγοριών στα 100μ Ελεύθερο κατέκτησε την 1η θέση και δύο 2ες Πανελλήνιες νίκες στα 50 μ Πεταλούδα και 100μ Πεταλούδα

(ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΤΡΙΟ)

ΧΑΛΚΙΑΔΑΚΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ

Στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κολύμβησης Εφήβων κατέκτησε δύο 2ες θέσεις                                στα 400 μ Ελεύθερο και στα 4 Χ 200 μ Ελεύθερο                      (ΑΣΗΜΕΝΙΟ)

 

ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

Στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Κολύμβησης Παμπαίδων Β κατέκτησε την 2η και τρεις 3ες θέσεις στα 4Χ100 μ ΜΟ, στα 100μ Ελεύθερο, στα 200 μ Ελεύθερο και 4Χ100 μ  Ελεύθερο

      (ΑΣΗΜΕΝΙΟ)

ΜΠΑΛΑΝΤΙΝΟΥ ΒΙΟΛΕΤΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

2η και δύο 3ες θέσεις στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κολύμβησης Παγκορασίδων Β στα 4Χ100 ΜΟ μ μεικτή, στα 200 μ  ΜΑ & 4Χ100 μ Ελεύθερο Μεικτή

                                                                                                      (ΑΣΗΜΕΝΙΟ)

 

ΤΡΟΥΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

2η και 3η θέση  στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κολύμβησης Παμπαίδων Β στα 4Χ100 μ  ΜΟ & 4Χ100μ  Ελεύθερο

                                                                                                       (ΑΣΗΜΕΝΙΟ)

ΠΑΠΑΚΥΡΙΑΚΟΥ ΑΛΕΞΗΣ

2η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα κολύμβησης Εφήβων στα 4Χ200μ Ελεύθερο

                                                                                                       (ΑΣΗΜΕΝΙΟ)

 

ΧΑΤΖΗΧΡΙΣΤΟΦΗ ΚΩΝ/ΝΟΣ

2η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κολύμβησης Εφήβων στα 4Χ200 μ Ελεύθερο

                                                                                                    (ΑΣΗΜΕΝΙΟ)

ΠΑΙΤΑΚΗ ΑΡΤΕΜΗΣΙΑ

2η θέση  στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κολύμβησης  Παγκορασίδων Β στα 4Χ100 μ

    (ΑΣΗΜΕΝΙΟ)

ΑΝΤΩΝΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

3η θέση στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Κολύμβησης Παμπαίδων Β στα 400 μ ΜΑ

(ΧΑΛΚΙΝΟ)

ΒΥΖΙΡΑΚΗ ΕΛΕΝΗ

3η θέση στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Κολύμβησης Παγκορασίδων Β στα 4Χ100 μ

                                                                                                      (ΧΑΛΚΙΝΟ)

 

MASTER ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ

ΚΟΚΟΛΙΝΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ

1η θέση στην κατηγορία Ανδρών στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα κολύμβησης MASTER στα 800μ ελεύθερο                                                              (ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ)

 

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

Δύο 3ες θέσεις στην κατηγορία  Ανδρών στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Κολύμβησης MASTERστα 50μ Ελεύθερο και στα 400μ Ελεύθερο

                                                                                                      (ΧΑΛΚΙΝΟ)

 

ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ : ΤΖΙΛΙΒΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ, ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ, ΑΡΥΜΠΛΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

KYΠΕΛΛΑ ΜΕΣΑΙΑ: 2

ΑΣΗΜΕΝΙΑ: 7

ΧΑΛΚΙΝΑ 3

ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ: 3

 

 

 

 

 

 

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΝΙΚΕΣ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ

  • ΧΙΝΟΣ ΙΑΣΩΝ

Έξι 1ες νίκες στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Τεχνικής Κολύμβησης Παίδων στα 200 μ Επιφάνειας, 400 μ Επιφάνειας, 800 μ Επιφάνειας, 1500 μ Επιφάνειας, 4Χ100 Επιφάνειας, 4Χ200 μ Επιφάνειας & Πανελλήνιο ρεκόρ στα 4Χ200 μ επιφάνειας

(ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ)

  • ΧΑΤΖΗΔΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

Έξι  1ες νίκες, 2η και 3η στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Τεχνικής Κολύμβησης Παίδων στα 50μ Άπνοιας, 50μ Επιφάνειας, 100μ Επιφάνειας, 4Χ50 μ Επιφάνειας,  4Χ100 μ Επιφάνειας, 4Χ200 μ Επιφάνειας,  100 Υ/Β και 4Χ100 Διπλά Πέδιλα & Πανελλήνιο ρεκόρ στα 4Χ200 μ Επιφάνειας

(ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ)

  • ΛΕΔΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

Τέσσερις 1ες και 3η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Τεχνικής Κολύμβησης Παίδων στα 4Χ50 μ Επιφάνειας, 4Χ100 μ Επιφάνειας 4Χ200 μ Επιφάνειας, 4Χ100 μ Διπλά Πέδιλα και 4Χ200 μ Επιφάνειας & Πανελλήνιο ρεκόρ στα 4Χ200 μ Επιφάνειας

                                                                                (ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ)

  • ΡΙΝΑΚΑΚΗΣ ΜΑΡΙΟΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ

Δύο 1ες νίκες στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Τεχνικής Κολύμβησης Παίδων στα 4Χ100 μ Επιφάνειας και 4Χ200 μ Επιφάνειας & Πανελλήνιο ρεκόρ στα 4Χ200 μ Επιφάνειας

( ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ )

  • ΛΙΟΛΙΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

Τέσσερις 1ες, 2η και 3η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Τεχνικής Κολύμβησης Παμπαίδων Α στα 4Χ50 μ Διπλά Πέδιλα, 4Χ100 μ Διπλά Πέδιλα, 4Χ100μ Επιφάνειας, 4Χ200 μ Επιφάνειας, 4Χ100 μ Επιφάνειας και 800 μ Επιφάνειας

( ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ )

 

 

  • ΡΙΤΖΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ

Τρεις 1ες νίκες, 2η και δύο 3ες νίκες στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Τεχνικής Κολύμβησης Γυναικών στα 4Χ200 μ Επιφάνειας, 4Χ100 μ  Επιφάνειας, 50 μ Επιφάνειας, 4Χ100 μ Διπλά Πέδιλα

( ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ )

  • ΧΑΤΖΗΠΛΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ

Τρεις 1ες νίκες, 2η και 3η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Τεχνικής Κολύμβησης Προαγωνιστικών κατηγοριών στα 100 Επιφάνειας, 50 Επιφάνειας, 4Χ50 Διπλά Πέδιλα, 4Χ100 ΔΠ, 200 Διπλά Πέδιλα

( ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ )

 

  • ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

Τρεις 1ες και 3η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Τεχνικής Κολύμβησης Γυναικών στα 4Χ200 μ Επιφάνειας, 4Χ100 μ Επιφάνειας, 4Χ200 Επιφάνειας και 2η και 3η νίκη στο Νεανίδων στα 4Χ50 μ Επιφάνειας και 4Χ200 μ Επιφάνειας

( ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ )

  • ΡΗΜΑΝΤΩΝΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

Τρεις 1ες νίκες, δύο 2ες και 3η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Τεχνικής Κολύμβησης Παμπαίδων ΑΒ στα 4Χ100 μ Διπλά Πέδιλα, 4Χ200 Επιφάνειας 4Χ100 μ Διπλά Πέδιλα, 100μ  Διπλά Πέδιλα, 200 μ  Διπλά Πέδιλα & 50 μ Επιφάνειας

( ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ )

  • ΚΟΓΙΑΝΝΑΚΗ ΚΩΝ/ΝΑ

Δύο 1ες , 2η και 3η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Τεχνικής Κολύμβησης Παγκορασίδων Α στα 4Χ100 μ Διπλά Πέδιλα, 200 μ Επιφάνειας, 4Χ200 μ Επιφάνειας και 4Χ100 μ Επιφάνειας

( ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ )

  • ΑΝΔΡΙΑΝΟΥ ΣΕΛΙΝΑ ΑΓΑΠΗ

1η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Τεχνικής Κολύμβησης Γυναικών στα 4Χ100 μ Επιφάνειας  και 2η και 3ηΝεανίδων στα 4Χ50 μ Επιφάνειας και 4Χ200 μ Επιφάνειας

( ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ )

 

  • ΜΠΑΛΟΛΑΚΗ ΜΙΧΑΕΛΑ

Δύο 1ες, 2η και 3η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Τεχνικής Κολύμβησης Παγκορασίδων Α στα 4Χ100 μ Διπλά Πέδιλα, 4Χ50 μ  Επιφάνειας, 4Χ200 μ Επιφάνειας και 4Χ100 μ Επιφάνειας

( ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ )

  • ΚΑΥΚΑΛΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ

Δύο 1ες και 3η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Τεχνικής Κολύμβησης Κορασίδων και Νεανίδων στα 4Χ200 μ Επιφάνειας, 4Χ50 μ Επιφάνειας και 4Χ200 μ Επιφάνειας

( ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ )

  • ΛΑΜΠΑΡΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ

Δύο 1ες νίκες στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Τεχνικής Κολύμβηση Γυναικών στα 4Χ100 μ Επιφάνειας και 4Χ200 μ Επιφάνειας

( ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ )

  • ΣΚΥΛΟΥΡΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

Δύο 1ες και 3η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Τεχνικής Κολύμβησης Παμπαίδων ΑΒ στα 4Χ100 μ Επιφάνειας, 4Χ200 μ Επιφάνειας και 100 μ Επιφάνειας

( ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ )

  • ΑΝΔΡΙΑΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

Δύο 1ες νίκες στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Τεχνικής Κολύμβησης Παμπαίδων Α στα 4χ100 μ Διπλά Πέδιλα και 4Χ200 μ Επιφάνειας

( ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ )

  • ΧΑΤΖΗΔΑΚΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ

1η και δύο 2ες νίκες στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Τεχνικής Κολύμβησης Προαγωνιστικών κατηγοριών στα 4Χ50 Δίπλα Πέδιλα, 50 Επιφάνειας και 4Χ100 Διπλά Πέδιλα

( ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ )

  • ΓΕΡΟΥΛΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

1η και 2η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Τεχνικής Κολύμβησης Προαγωνιστικών κατηγοριών στα 4Χ50 μ Διπλά Πέδιλα και 4Χ100 μ Διπλά Πέδιλα

( ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ )

  • ΚΡΗΤΙΚΑΚΗ ΝΙΚΟΛΕΤΑ

1η και 3η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Τεχνικής Κολύμβησης Γυναικών στα 4Χ100 μ Επιφάνειας και 4Χ200 μ Επιφάνειας

(ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ )

 

  • ΒΑΛΥΡΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

1η και δύο 3ες νίκες στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Τεχνικής Κολύμβησης Κορασίδων στα 4Χ200 μ Επιφάνειας, στα 400 μ Υ/Β και 100μ Υ/Β

( ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ )

  • ΧΙΝΟΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ

1η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Τεχνικής Κολύμβησης Εφήβων στα 800 μ Επιφάνεια

( ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ )

  • ΡΙΤΖΑΚΗ ΙΩΑΝΝΑ

1η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Τεχνικής Κολύμβησης Κορασίδων στα 4Χ200 μ Επιφάνειας

( ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ )

2ες θέσεις

  • ΒΡΟΝΤΑΚΗ ΗΛΙΑΝΑ

2η και 3ηνίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Τεχνικής Κολύμβησης Παμπαίδων Α στα 4Χ100 μ Επιφάνειας και 4Χ200 μ Επιφάνειας

    (ΑΣΗΜΕΝΙΟ)

  • ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

2η και 3η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Τεχνικής Κολύμβησης Εφήβων στα 4Χ50 μ Επιφάνειας και 4Χ100 μ Επιφάνειας

     (ΑΣΗΜΕΝΙΟ)

  • ΧΑΤΖΗΠΛΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

2η και 3η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Τεχνικής Κολύμβησης Εφήβων στα 400 μ Υ/Β και 4Χ100 μ Επιφάνειας

                   (ΑΣΗΜΕΝΙΟ)

  • ΚΟΥΤΡΗΣ ΑΣΤΕΡΙΟΣ

2η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Τεχνικής Κολύμβησης Εφήβων στα 4Χ50 μ Επιφάνειας                                                                                          (ΑΣΗΜΕΝΙΟ)

 

  • ΜΠΟΤΩΝΑΚΗ ΑΝΝΑ

2η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Τεχνικής Κολύμβησης Παγκορασίδων Α στα 4Χ200 μ Επιφάνειας

(ΑΣΗΜΕΝΙΟ)

3ες θέσεις

  • ΤΡΟΥΛΙΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Δύο 3ες νίκες στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Τεχνικής Κολύμβησης Ανδρών στα 4Χ100 μ Διπλά Πέδιλα και στα 200 μ Διπλά Πέδιλα

                                                                                                                   (ΧΑΛΚΙΝΟ)

  • ΚΕΛΑΙΔΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

Δύο 3ες νίκες στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Τεχνικής Κολύμβησης Εφήβων στα 100 μ Υ/Β και 4Χ100 μ Επιφάνειας

                                                                                                (ΧΑΛΚΙΝΟ)

  • ΚΛΗΜΑΤΣΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

Δύο 3ες νίκες στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Τεχνικής Κολύμβησης Γυναικών και Νεανίδων στα 4Χ200 μ Επιφάνειας

                                                                                                                (ΧΑΛΚΙΝΟ)

 

  • ΠΑΠΑΣΙΜΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

3η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Τεχνικής Κολύμβησης Ανδρών στα 4Χ100 μ Διπλά Πέδιλα                                                                                     (ΧΑΛΚΙΝΟ)

 

  • ΤΖΟΥΒΑΔΑΚΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

3η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Τεχνικής Κολύμβησης Γυναικών στα 4Χ100 μ Διπλά Πέδιλα                                                                                   (ΧΑΛΚΙΝΟ)

 

  • ΦΡΑΓΚΙΑΔΑΚΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ

3η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Τεχνικής Κολύμβησης Παγκορασίδων Α  στα 100 μ Επιφάνειας

                                                                                                                   (ΧΑΛΚΙΝΟ)

 

 

  • ΛΕΔΑΚΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ

3η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Τεχνικής Κολύμβησης Κορασίδων στα 4Χ100 μ Διπλά Πέδιλα

                                                                                                                   (ΧΑΛΚΙΝΟ)

ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ: ΚΑΛΑΜΑΡΙΔΗΣ ΗΛΙΑΣ, ΚΑΛΑΜΑΡΙΔΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ, ΤΣΟΥΡΟΥΝΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ

 

 

ΚΥΠΕΛΛΑ ΜΕΣΑΙΑ 22

ΑΣΗΜΕΝΙΑ 5

ΧΑΛΚΙΝΑ 7

ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ 3

 

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗΣ

1ες ΘΕΣΕΙΣ

  • ΜΗΤΣΗ ΗΛΙΑΝΑ

1η νίκη και 3η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Κορασίδων Β στο Ομαδικό και στο Ντουέτο

        (ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ)

  • ΜΠΟΚΟΥ ΑΝΤΩΝΙΑ

1η νίκη και 3η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Κορασίδων Β στο Ομαδικό και στο Ντουέτο

       (ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ)

  • ΒΛΑΧΑΝΤΩΝΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ

1η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Κορασίδων Β στο Ομαδικό

(ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ)

  • ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

1η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Κορασίδων Β Ομαδικό                                                                               (ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ)

 

  • ΚΑΝΑΤΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ

1η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Κορασίδων Β στο Ομαδικό

ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ

  • ΚΛΑΟΥΡΑΚΗ ΜΑΡΙΑ

1η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Κορασίδων Β στο Ομαδικό                                                                       ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ

 

 

  • ΜΑΚΡΙΝΑΚΗ ΙΩΑΝΝΑ

1η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Κορασίδων Β στο Ομαδικό                                                                       ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ

  • ΜΗΝΑ ΜΑΡΙΑ

1η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Κορασίδων Β στο Ομαδικό

(ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ)

  • ΞΕΚΟΥΚΟΥΛΩΤΑΚΗ ΧΡΥΣΗ

1η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Κορασίδων Β στο Ομαδικό

                                                                                                  (ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ)

  • ΠΑΠΟΥΤΣΑΚΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ

1η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Κορασίδων Β στο Ομαδικό

(ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ)

2ες ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΝΙΚΕΣ

  • ΝΙΩΤΑΚΗ ΜΑΡΙΑ

2η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Κορασίδων Β Τετράδα                                                                                       (ΑΣΗΜΕΝΙΟ)

 

  • ΕΡΓΑΖΑΚΗ ΜΑΡΙΝΑ

2η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Κορασίδων Β στις Τετράδες                                                                                (AΣΗΜΕΝΙΟ)

 

  • ΜΑΡΤΣΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ

2η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Κορασίδων Β στις Τετράδες                                                                             (ΑΣΗΜΕΝΙΟ)

 

  • ΣΠΑΝΟΥΔΑΚΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ

2η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Κορασίδων Β στην Τετράδα                                                                               (ΑΣΗΜΕΝΙΟ)

 

3ες Πανελλήνιες θέσεις

  • ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΕΤΑ

Δύο 3ες νίκες στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Νεανίδων στο Τεχνικό και Ελεύθερο Ντουέτο

(ΧΑΛΚΙΝΟ)

  • ΓΕΡΩΝΥΜΑΚΗ ΜΕΛΙΝΑ

3η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Κορασίδων Β Τριάδα

(ΧΑΛΚΙΝΟ)

 

  • ΔΟΥΛΑΒΕΡΗ ΕΙΡΗΝΗ

3η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Κορασίδων Α Κόμπο

(ΧΑΛΚΙΝΟ)

  • ΚΡΑΣΑΚΗ ΕΛΠΙΔΑ

3η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Κορασίδων Α Κόμπο

(ΧΑΛΚΙΝΟ)

  • ΛΑΙΝΑΚΗ ΕΛΕΝΗ

3η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Κορασίδων Α Κόμπο

(ΧΑΛΚΙΝΟ)

  • ΛΟΥΡΑΚΗ ΒΑΙΑ

3η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Κορασίδων Α Κόμπο

  (ΧΑΛΚΙΝΟ)

  • ΝΙΚΟΥ ΓΑΡΥΦΑΛΙΑΝΑ

3η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Κορασίδων Α στο Κόμπο

   (ΧΑΛΚΙΝΟ)

  • ΝΤΟΥΡΟΥΝΤΑΚΗ ΚΩΝ/ΝΑ

3η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Κορασίδων Α στο Κόμπο

  (ΧΑΛΚΙΝΟ)

 

 

  • ΝΤΟΥΡΟΥΝΤΑΚΗ ΑΝΤΩΝΙΑ

3η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Κορασίδων Α στο Κόμπο

(ΧΑΛΚΙΝΟ)

  • ΞΗΡΑΦΑΚΗ ΜΑΡΙΑ

3η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Κορασίδων Α στο Κόμπο

(ΧΑΛΚΙΝΟ)

 

  • ΤΖΙΤΖΙΚΑΛΑΚΗ ΣΤΥΛΙΑΝΗ

3η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Κορασίδων Α στο Κόμπο

(ΧΑΛΚΙΝΟ)

 

  • ΤΟΥΣΙΣΒΙΛΙ ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ

3η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Κορασίδων Α στο Κόμπο

 

(ΧΑΛΚΙΝΟ)

  • ΧΑΙΡΕΤΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

3η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Καλλιτεχνικής Κολύμβησης Κορασίδων Β στην Τριάδα

(ΧΑΛΚΙΝΟ)

 

ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ:  ΓΚΕΟΡΓΚΙΕΒΑ ΚΟΝΤΟΒΑ ΜΠΙΛΙΑΝΑ, ΔΑΣΚΑΛΑΚΗ ΑΡΙΣΤΕΑ

ΑΜΠΕΛΑ ΦΡΑΝΤΖΕΣΚΑ

 

ΚΥΠΕΛΛΑ ΜΕΣΑΙΑ 10

ΑΣΗΜΕΝΙΑ 4

ΧΑΛΚΙΝΑ 13

ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ 3

 

 

 

 

 

 

 

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ ΚΑΝΟΕ ΚΑΓΙΑΚ

  • 1η ΘΕΣΗ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ SUP ΣΠΡΙΝΤ
  • 1η ΘΕΣΗ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΩΚΕΑΝΙΟΥ ΚΑΓΙΑΚ
  • 3η ΘΕΣΗ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΚΑΝΟΕ ΚΑΓΙΑΚ ΣΠΡΙΝΤ
  • 3η ΘΕΣΗ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ SUP ΣΠΡΙΝΤ
  • 3η ΘΕΣΗ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΕΓΑΛΩΝ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΝ ΚΑΝΟΕ ΚΑΓΙΑΚ ΣΠΡΙΝΤ 5000 Μ

 

                                                                                                      (ΠΛΑΚΕΤΑ)

ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ

  • ΤΖΑΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

–      1η και δύο 2ες στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κανόε Καγιάκ Σπριντ Κ4 500μ, Κ2 1000μ,  Κ4 200 μ Εφήβων και 1η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ωκεάνιου Καγιάκ Εφήβων και 3η στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Μεγάλων Αποστάσεων Κ1 5000 Εφήβων

–      Συμμετοχή στους Παράκτιους Μεσογειακούς Αγώνες στο Ωκεάνιο Καγιάκ στην Πάτρα

(ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ)

  • ΠΟΛΥΧΡΟΝΑΚΗΣ ΣΠΥΡΟΣ
  • 1η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ωκεάνιου Καγιάκ Παίδων
  • 3η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Μεγάλων Αποστάσεων Κάνοε Καγιάκ Σπριντ 5000μ
  • 2η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανάπτυξης SUPΜεγάλων Αποστάσεων 6000 μ Παίδων
  • 3η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα SUP Μεγάλων Σπριντ
  • 2ηκαι δύο 3ες νίκες στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κάνοε Καγιάκ Σπριντ στα Κ4 500μ Παίδων και Κ1 1000μ, Κ2 500 μ Παίδων
  • Συμμετοχή στους Διεθνείς Αγώνες Olympics Hopes στην Μπρατισλάβα

 

                                                                             (ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ)

 

 

 

 

1ες θέσεις

  • ΤΣΟΥΠΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

1η,  δύο 2ες και δύο 3ες στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κάνοε Καγιάκ Σπριντ στα Κ4 500 εφήβων, στα Κ4 Ανδρών, στο Κ4 200 μ Εφήβων και κ1 200 μ Εφήβων  και Κ2 200 Εφήβων

 

  • ΚΑΡΑΚΗ ΚΛΕΙΩ
  • 1η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανάπτυξης SUP Μεσαίων Αποστάσεων 6000 μ Κορασίδων
  • Δύο 2ες νίκες στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα SUP Σπριντ
  • Τρεις 3ες νίκες στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κάνοε Καγιάκ Σπριντ στο Κ2 200μ Γυναικών, Κ1 1000μ, Κ2 500μ και Κ2 200μ Νεανίδων
  • 3η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Μεγάλων Αποστάσεων Κάνοε Καγιάκ στο Κ1 5000μ Νεανίδων

 

  • ΚΟΥΡΙΔΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
  • 1η, 2η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κάνοε Καγιάκ Σπριντ στο Κ4 500 μ και Κ4 200 μ Εφήβων

 

  • ΜΑΥΡΟΜΜΑΤΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ
  • 1η , 2η και 3ηνίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κάνοε Καγιάκ Σπριντ στο Κ4 500μ, Κ2 1000 και Κ4 200 Εφήβων& 2η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ωκεάνιου Καγιάκ
  • ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΚΗ ΕΥΤΥΧΙΑ
  • Δύο 1ες και 2η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ1 500μ Κορασίδων και Κ2 Κορασίδων Αρχαρίων στο Κ1 200 μ Κορασίδων Αρχαρίων
  • 1η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Μεγάλων Αποστάσεων Κ1 2000μ Κορασίδων Αρχαρίων
  • Δύο 3ες νίκες στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανάπτυξης SUPΣπριντ στα 500μ Κορασίδων Αρχαρίων

 

  • ΜΑΡΩΠΙΣ ΙΒΑΝΑ
  • Δύο 1ες νίκες στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα SUP Σπριντ Κορασίδων
  • Τρεις 3ες νίκες στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Σπριντ στο Κ2 200μ, Κ2 500μ μεικτό Παίδων

 

  • ΔΙΑΚΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
  • 1η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανάπτυξης Κάνοε Καγιάκ Σπριντ Κ2 500 μ Παμπαίδων
  • 1η και 2η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανάπτυξης SUPΣπριντ στα 500μ Παμπαίδων
  • 2η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανάπτυξης Σπριντ

 

  • ΜΑΥΡΟΜΑΤΗ ΜΥΡΣΙΝΗ
  • 1η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανάπτυξης Κάνοε Καγιάκ Κ2 Παγκορασίδων μεικτό
  • Δύο 2ες νίκες στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανάπτυξης SUPΣπριντ στα 500μ Παγκορασίδων

 

  • ΚΟΝΤΑΞΑΚΗΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ
  • Δύο 1ες νίκες στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κάνοε Καγιάκ Σπριντ στο C1 200μ και C1 1000 μ Παμπαίδων
  • 1η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κανόε Καγιάκ Μεγάλων Αποστάσεων Κ1 3000μ Παμπαίδων
  • 1η και 2η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανάπτυξης SUPΣπριντ στα 500 μ Παμπαίδων

 

  • ΦΡΑΓΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
  • 1η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανάπτυξης SUP Μεγάλων Αποστάσεων 6000μ
  • 2η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κάνοε Καγιάκ Σπριντ Κ4 500 μ Ανδρών
  • 3η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ωκεάνιου Καγιάκ Εφήβων

 

  • ΚΑΡΜΙΡΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ
  • 1η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανάπτυξης Κάνοε Καγιάκ Σπριντ στο C1 200μ Παίδων Αρχαρίων

 

  • ΚΥΡΙΑΚΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
  • Δύο 1ες νίκες στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα SUPΣπριντ στα 500μ Παίδων
  • 1η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανάπτυξης SUPΜεσαίων Αποστάσεων 6000μ

 

  • ΜΑΡΚΑΝΤΩΝΑΚΗΣ ΑΝΝΑ – ΜΑΡΙΑ
  • Δύο 1ες νίκες στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανάπτυξης SUPΣπριντ στα 500 μ Κορασίδων Αρχαρίων
  • 1η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανάπτυξης SUPΜεσαίων Αποστάσεων 6000 μ

 

  • ΤΖΑΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ
  • Δύο 1ες νίκες στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανάπτυξης SUP Σπριντ στα 500 μ Προαγωνιστική Αγοριών

 

  • ΞΗΡΟΥΧΑΚΗΣ ΜΑΝΟΥΣΟΣ
  • 1η και 3η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κάνοε Καγιάκ στο κ2 500μ Παίδων Αρχαρίων και Κ1 200μ Παίδων Αρχαρίων
  • Δύο 2ες νίκες στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανάπτυξης SupΣπριντ στα 500 μ Παίδων Αρχαρίων

(17 ΚΥΠΕΛΛΑ ΜΕΣΑΙΑ)

 

2ες θέσεις

  • ΚΟΥΤΣΟΠΟΔΙΩΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
  • Δύο 2ες, 3η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κάνοε Καγιάκ Σπριντ Κ2 200 μ Ανδρών και Κ4 500μ και Κ4 200 μ  Ανδρών

 

 

  • ΚΑΡΑΚΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ
  • Δύο 2ες νίκες στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανάπτυξης SUP Σπριντ στα 500μ Κορασίδων Αρχαρίων
  • ΔΑΣΚΑΛΑΚΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ
  • Δύο 2ες νίκες στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανάπτυξης SUP Σπριντ στα 500μ Προαγωνιστική Αγοριών
  • ΔΕΡΜΙΤΖΑΚΗΣ ΜΑΞΙΜΟΣ
  • Δύο 2ες νίκες στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανάπτυξης Κανόε Καγιάκ Σπριντ Κ1 200 μ και Κ2 1000μ Παμπαίδων και 3η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανάπτυξης SUPΣπριντ
  • ΧΑΤΖΗΔΑΚΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
  • Δύο 2ες νίκες στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανάπτυξης Κάνοε Καγιάκ Σπριντ C1 200 μ και C1 1000 μ Παμπαίδων
  • ΙΩΑΝΝΟΥ ΜΑΡΙΟΣ
  • Δύο 2ες και 3η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κανόε Καγιάκ Σπριντ Κ2 200 μ , Κ4 500μ και Κ4 200μ Ανδρών
  • ΜΕΛΕΜΕΝΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
  • 2η , 3η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κάνοε Καγιάκ στο Κ4 500 μ και Κ4 200 μ Ανδρών
  • ΞΗΡΟΥΧΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ
  • 2η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κάνοε Καγιάκ στα Κ4 500μ Παίδων
  • ΚΕΡΑΣΙΩΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
  • 2η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κάνοε Καγιάκ Σπριντ στα Κ4 500μ Παίδων

                 (ΑΣΗΜΕΝΙΑ 9)

 

3ες θέσεις

  • ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
  • 3η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κάνοε Καγιάκ Σπριντ στο Κ4 200μ Ανδρών
  • ΣΑΡΑΝΤΟΥ ΚΩΝ/ΝΑ
  • 3η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κάνοε Καγιάκ Σπριντ Κ2 200μ Γυναικών
  • ΛΟΥΡΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ
  • Δύο 3ες νίκες στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανάπτυξης Κάνοε Καγιάκ Προαγωνιστική Αγοριών
  • ΞΗΡΟΥΧΑΚΗ ΑΓΛΑΙΑ
  • 3η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανάπτυξης Κάνοε Καγιάκ 500μ Παγκορασίδων
  • ΚΟΝΤΑΞΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
  • 3η νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανάπτυξης Κάνοε Καγιάκ Παίδων Αρχαρίων

            (ΧΑΛΚΙΝΑ 5)  

 

ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ: ΑΓΓΕΛΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ, ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

 

ΠΛΑΚΕΤΑ  1

ΚΥΠΕΛΛΑ ΜΕΣΑΙΑ  17

ΑΣΗΜΕΝΙΑ  9

ΧΑΛΚΙΝΑ  5

ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ  2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΧΑΝΙΩΝ  «Ο ΚΥΔΩΝ»

 

ΤΜΗΜΑ ΣΤΙΒΟΥ:

  • Ψυλλάκη Μαρία
  • 1η θέση στην σκυταλοδρομία 4Χ100 στην διμερή συνάντηση Ελλάδα-Κύπρος
  • 2η θέση στα 200 μ. στην διμερή συνάντηση Ελλάδα-Κύπρος
  • 2η θέση στα 200 μ. στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κορασίδων
  • 2η θέση στην σκυταλοδρομία 4Χ100 στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Νέων

Προπονητής: Μανουσάκης Μιχάλης      

   (ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ)

  • Δόβρου Κατερίνα
  • 2η θέση στα 1.500μ. στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κλειστού Στίβου Γυναικών
  • 2η θέση στα 6.000 μ. στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανωμάλου Δρόμου
  • 2η θέση στα 1.500 μ. στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Νέων Γυναικών
  • 3η θέση στα 5.000 μ. στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Νέων Γυναικών

Προπονητής: Δόβρος Νίκος                                                            (ΑΣΗΜΕΝΙΟ)

 

  • Φραγκάκη Ειρήνη
  • 2η θέση στην Δισκοβολία στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κορασίδων
  • 3η θέση στην Δισκοβολία στο Βαλκανικό Πρωτάθλημα Κορασίδων

Προπονητής: Παπαδουλάκης Νίκος                                                (ΑΣΗΜΕΝΙΟ)

 

  • Αθανασιάδου Ιωάννα
  • 2η θέση στην σκυταλοδρομία 4Χ400 στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Νέων
  • 3η θέση στα 400 μ. στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Νέων

  Προπονητής: Μανουσάκης Μιχάλης                                            (ΑΣΗΜΕΝΙΟ)

 

  • Γναφάκη Δήμητρα
  • 2η θέση στην σκυταλοδρομία 4Χ400 στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Νέων
  • 3η θέση στα 400 μ. Εμπόδια στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Νέων

Προπονητής: Μανουσάκης Μιχάλης                                         (ΑΣΗΜΕΝΙΟ)

 

  • Κάσλεβα-Τσιριγώτη Ευδοκία
  • 2η θέση στην σκυταλοδρομία 4Χ400 στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Νέων

Προπονητής: Παπουτσής Αθανάσιος                                       (ΑΣΗΜΕΝΙΟ)

 

ΤΜΗΜΑ ΠΟΔΗΛΑΣΙΑΣ

  • Φραγκιουδάκη Βασιλική (κατ. Κορασίδες)
  • 3η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Πίστας, στα αγωνίσματα: 500 μ. ατομικής χρονομέτρησης, στα 200 μ. σπριντ και στο σκρατς

(ΧΑΛΚΙΝΟ)

  • Μαρνελάκη Θεοφανία (κατ. Παγκορασίδων)
  • 3η θέση στις Πανελλήνιες Ημέρες Νεολαίας

                                                                                                            (ΧΑΛΚΙΝΟ)

Προπονητής: Φραγκιουδάκης Αντώνης

 

ΤΜΗΜΑ ΑΡΣΗΣ ΒΑΡΩΝ

ΟΜΑΔΙΚΗ ΔΙΑΚΡΙΣΗ

Τα έτη 2018 και 2019 το Τμήμα Άρσης Βαρών  του Α.Ο. ΚΥΔΩΝ κατέκτησε τις παρακάτω ομαδικές διακρίσεις:

 

  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Άρσης Βαρών στην κατηγορία Ανδρών, που διεξήχθη τον Οκτώβριο του 2018.

Την ομάδα αποτελούσαν οι αθλητές: Τσουράκης Σοφοκλής, Ακριδάς Αλέξανδρος, Γιορνταμηλάκης Στέλιος, Χατζηιωάννου Γιώργος, Μαριανάκης Μανώλης, Παπαδάκης Γιάννης, Παπαδάκης Στέλιος, Βουρλάκης Λευτέρης.

  • 1η θέση στα Πανελλήνια Πρωταθλήματα Νεανίδων και Κορασίδων το 2018
  • 2η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Γυναικών 2018, Νεανίδων 2019, Κορασίδων 2019 και Νέων Ανδρών 2019
  • 2η θέση στα Πανελλήνια Πρωταθλήματα Νέων Γυναικών 2018 και Ανδρών 2019

Προπονητής: Τζαμπαζάκης Μιχάλης

                                                                                                                (ΠΛΑΚΕΤΑ)

 

ΑΤΟΜΙΚΕΣ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ

  • Κουναλάκη Ειρήνη (κατηγορία 59 κιλών):
  • 1η θέση στα Πανελλήνια Πρωταθλήματα Νεανίδων 2018 και 2019
  • 3η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Νέων Γυναικών 2018

                                                                                     (ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ)

 

  • Λουράκη Βάγια (κατηγορία 48 κιλών):
  • 1η θέση στα Πανελλήνια Πρωταθλήματα Κορασίδων και Νεανίδων 2018

                                                                                                  (ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ)

 

  • Πελέκη Άννα (κατηγορία 58 κιλών):
  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κορασίδων 2018

     (ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ)

 

  • Τζαμπαζάκη Αποστολία (κατηγορία 69 κιλών):
  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κορασίδων 2018
  • 2η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κορασίδων 2019

       (ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ)

 

  • Φραγκάκη Ειρήνη (κατηγορία 76 κιλών):
  • 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κορασίδων 2019
  • 3η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Νεανίδων 2019

                                                                                         (ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ)

 

  • Κανέλλη Μαρίνα (κατηγορία 64 κιλών):
  • 2η θέση στα Πανελλήνια Πρωταθλήματα Νέων Γυναικών και Νεανίδων 2019

(ΑΣΗΜΕΝΙΟ)

 

  • Μαριανάκης Μανώλης (κατηγορία 89 κιλών):
  • 2η θέση στα Πανελλήνια Πρωταθλήματα Ανδρών 2018 και 2019
  • Συμμετοχή με την Εθνική Ομάδα Ανδρών το 2019

                                                                                                            (ΑΣΗΜΕΝΙΟ)

 

  • Γιορνταμηλάκης Στέλιος (κατηγορία 81 κιλών):
  • 2η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών 2018

(ΑΣΗΜΕΝΙΟ)

 

  • Κρητικάκη Αθηνά (κατηγορία 55 κιλών):
  • 2η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Νέων Γυναικών 2018

 (ΑΣΗΜΕΝΙΟ)

 

 

 

  • Χατζηνικολάου Διονύσης (κατηγορία 67 κιλών):
  • 2η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων 2019

(ΑΣΗΜΕΝΙΟ)

  • Τσουράκης Σοφοκλής (κατηγορία 55 κιλών):
  • 2η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων 2019
  • 3η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Εφήβων 2019

(ΑΣΗΜΕΝΙΟ)

 

  • Κτενιαδάκης Μανώλης (κατηγορία +109 κιλών):
  • 2η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Εφήβων 2018

                                                                                               (ΑΣΗΜΕΝΙΟ)

 

  • Χατζηιωάννου Γιώργος (κατηγορία 81 κιλών):
  • 3η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών 2018

   (ΧΑΛΚΙΝΟ)

  • Βουρλάκης Λευτέρης (κατηγορία 109 κιλών):
  • 3η θέση στα Πανελλήνια Πρωταθλήματα Νέων Ανδρών 2018 και 2019

                                                                                                 (ΧΑΛΚΙΝΟ)

 

  • Νταγκουνάκης Γιάννης (κατηγορία 96 κιλών):
  • 3η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών 2019

     (ΧΑΛΚΙΝΟ)

 

  • Ακριδάς Αλέξανδρος (κατηγορία 67 κιλών):
  • 2η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Εφήβων 2019
  • 3η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Νέων Ανδρών 2019

      (ΧΑΛΚΙΝΟ)

 

ΤΜΗΜΑ ΣΚΑΚΙ

  • Παυλίδου Κατερίνα

–      Μέλος της Εθνικής Ομάδας Γυναικών που πήρε μέρος στους Πανευρωπαϊκούς Αγώνες                                                                                     (ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ)

 

  • Χατζηπαναγιώτου Ασημένια
  • 2η θέση στους Πανελλήνιους Μαθητικούς Αγώνες Σκάκι (Γ’ Γυμνασίου)

             (ΑΣΗΜΕΝΙΟ)

  • Βακάλη Ελλη
  • 2η θέση στους Πανελλήνιους Μαθητικούς Αγώνες Σκάκι (Γ’ Δημοτικού)

             (ΑΣΗΜΕΝΙΟ)

 

  • Καζάκος Φώτης
  • 3η θέση στους Πανελλήνιους Μαθητικούς Αγώνες Σκάκι (Νήπια)

               (ΧΑΛΚΙΝΟ)

Προπονητές: Μυλωνάκης Γιώργος, Σγουρός Νίκος

 

ΠΛΑΚΕΤΑ 1

ΚΥΠΕΛΛΑ ΜΕΣΑΙΑ 7

ΑΣΗΜΕΝΙΑ 14

ΧΑΛΚΙΝΑ 7

ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ  8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΗ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΧΑΝΙΩΝ

 

Συνεχίζοντας την πετυχημένη πορεία της η  Σκακιστική Ακαδημία Χανίων –  ΣΑΜΑΡΙΑ κάθε χρόνο ανεβάζει ρυθμούς κατακτώντας συνεχώς μεγαλύτερες επιτυχίες τόσο στον αγωνιστικό τομέα όσο και στον διοργανωτικό! Τη χρονιά που μας πέρασε η ΣΑΧ ΣΑΜΑΡΙΑ συνέχισε την πορεία της με τις Πανελλήνιες διακρίσεις παραμένοντας σταθερά στην πρώτη θέση σε Πανελλήνιο επίπεδο! Έτσι η ΣΑΧ – ΣΑΜΑΡΙΑ κατατάσσεται, ως ο  κορυφαίος σύλλογος στην Ελλάδα σύμφωνα με την επίσημη αξιολόγηση που βγάζει η Ομοσπονδία μας και βασίζεται στα αποτελέσματα των Πανελλήνιων Νεανικών Πρωταθλημάτων.

 

ΟΜΑΔΙΚΗ ΔΙΑΚΡΙΣΗ

 

Το έτος 2019 η ΣΑΧ – Σαμαριά κατέκτησε την 2η θέση στο Πανελλήνιο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Παίδων –  Κορασίδων το οποίο θεωρείται το σημαντικότερο διασυλλογικό νεανικό πρωτάθλημα που διεξάγεται στη χώρα μας.

Με την ομάδα της ΣΑΧ ΣΑΜΑΡΙΑ αγωνίστηκαν οι:

Γεωργακόπουλος Νίκος, Πατρελάκης Ευάγγελος, Παρασκάκης Φίλιππος, Αντωνιουδάκης Γιώργος, Καραβιτάκη Ευαγγελία, Καραβιτάκη Αντωνία.

 

                                                                              ΠΛΑΚΕΤΑ και 6 ΑΣΗΜΕΝΙΑ

 

ΑΤΟΜΙΚΕΣ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ

 

Καραβιτάκη Ευαγγελία

Πρωταθλήτρια Ελλάδος στο Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα Β΄ Γυμνασίου.

3η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα κάτω των 14 ετών.

Εκπροσώπησε τη χώρα μας στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα που διεξήχθη στην Μπρατισλάβα της Σλοβακίας.

(ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ)

Καραβιτάκη Αντωνία

Πρωταθλήτρια Ελλάδος στο Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα ΣΤ΄ Δημοτικού. Δεύτερη θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα κάτω των 12 ετών.

Εκπροσώπησε τη χώρα μας στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα που διεξήχθη στην Μπρατισλάβα της Σλοβακίας.

 

      (ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ)

 

Χασουράκη Χρυσή

Πρωταθλήτρια Ελλάδος στο Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα Δ΄ Δημοτικού κοριτσιών αλλά και γενικής κατάταξης

3η θέση στο Πανελλήνιο                                                             (ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ)

 

Αντωνιουδάκης Γιώργος

Πρωταθλητής Ελλάδος στο Πανελλήνιο Μαθητικό Πρωτάθλημα Ε΄ Δημοτικού

                                                                                                      (ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ)

 

Ψαριανού Έλενα

Πρωταθλήτρια Ελλάδος στο Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα Β΄ Δημοτικού. Εκπροσώπησε τη χώρα μας στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα που διεξήχθη στην Μπρατισλάβα της Σλοβακίας.

(ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ)

Σπυριδάκης Γιώργος

2η θέση στο Πανελλήνιο Μαθητικό Πρωτάθλημα Β΄ Δημοτικού.

(ΑΣΗΜΕΝΙΟ)

 

Βοζινάκη Ανθή

Ισοβαθμία στην 3η θέση στο Πανελλήνιο Ανοικτό Πρωτάθλημα Γυναικών θέση που τις έδωσε και τη δυνατότητα να αγωνιστεί στο κλειστό Πρωτάθλημα Γυναικών που διεξάγεται αυτές τις μέρες στην Θεσσαλονίκη.

               (ΧΑΛΚΙΝΟ)

 

Σαράφης Ραφαέλ

3η θέση στο Πανελλήνιο Μαθητικό Πρωτάθλημα Γ΄ Δημοτικού. Εκπροσώπησε τη χώρα μας στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα που διεξήχθη στην Μπρατισλάβα της Σλοβακίας

                                                                                                               (ΧΑΛΚΙΝΟ)

Γεωργακόπουλος Νίκος

3η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Λυκείων

   (ΧΑΛΚΙΝΟ)

 

Προπονητές του Συλλόγου είναι ο Τσαρουχάς Κώστας, ΛιανοπούλουΤόνια, Αγναντής Δημήτρης, και Μαθιουλάκης Φάνης

 

ΠΛΑΚΕΤΑ 1

ΚΥΠΕΛΛΑ ΜΕΣΑΙΑ 5

ΑΣΗΜΕΝΙΑ 7

ΧΑΛΚΙΝΑ 3

ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ  4

 

 

 

 

 

ΝΑΥΤΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΣΟΥΔΑΣ

 

Την  αγωνιστική περίοδο   του  2018-2019 οι αθλητές και αθλήτριες του Ομίλου  κατέκτησαν:

ΤΜΗΜΑ ΚΩΠΗΛΑΣΙΑΣ

 Στην  12η    Πανελλήνια  Συνάντηση  Ανάπτυξης 1η  και  2η  Φάση σε Μυτιλήνη και  Καστοριά η ΡΗΓΑΚΗ ΕΛΕΝΗ και  ΜΟΥΤΑΦΙΔΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ κατέκτησαν την 1η θέση στο  Διπλό σκιφ (2χ) κορασίδων ανάπτυξης

2 ΚΥΠΕΛΛΑ ΜΕΣΑΙΑ          

Στο 85ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κωπηλασίας (Παίδων – κορασίδων) που διεξήχθη στην Καστοριά ο ΞΑΝΘΟΥΔΑΚΗΣ ΜΑΝΟΥΣΟΣ και ο ΚΟΥΡΙΔΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ κατέκτησαν την 2η θέση στο αγώνισμα της δικώπου

2 ΑΣΗΜΕΝΙΑ

 

 

ΚΑΜΑΛΕΔΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ κατέκτησε την 2η θέση στο  Σκιφ παίδων ανάπτυξης 2007

  ΑΣΗΜΕΝΙΟ  

  • ΝΤΑΟΥΝΤΑΚΗ ΝΕΟΜΦΙΛΗ κατέκτησε την 3η θέση στο Σκιφ (1Χ) κορασίδων
  • ΘΩΜΑΔΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ κατέκτησε την 3η θέση στο Σκίφ παίδων ανάπτυξης (2005)
  • ΜΗΤΣΚΟΛΑΒΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ και ο ΚΑΜΑΛΕΔΑΚΗΣ  ΙΩΑΝΝΗΣ κατέκτησαν την 3η θέση στο Διπλό (2Χ) Παίδων Ανάπτυξης 2007
  • ΙΕΡΩΝΥΜΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ και ο ΠΑΛΗΟΣ ΙΣΙΔΩΡΟΣ κατέκτησαν την 3η θέση στο Διπλό Σκίφ (2Χ) παίδων  Ανάπτυξης 2006
  • ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ και ο ΣΥΜΕΩΝΑΚΗΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ κατέκτησαν την 3η θέση Διπλό Σκίφ  (2Χ) παίδων Ανάπτυξης 2005

    8 ΧΑΛΚΙΝΑ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ ΚΩΠΗΛΑΣΙΑΣ: ΧΩΜΑΤΑΣ ΔΑΝΙΗΛ &  ΛΑΔΑΚΗ ΔΗΜΗΤΡΑ

ΚΥΠΕΛΛΑ ΜΕΣΑΙΑ 2

ΑΣΗΜΕΝΙΑ 3

ΧΑΛΚΙΝΑ 8

ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ 2

 

 

 

Αθλητικός και Πολιτιστικός Σύλλογος Νέας Κυδωνίας Χανίων «ΑΝΕΜΟΣ»
Αμάντα Λεμοντζόγλου1η θέση στην κατηγορία 30-35 Xterra Greece 2018

2η θέση στην κατηγορία γυναικών Πανελλήνιο Διάθλου 2018

 

                                                   ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ

 

Μανούσος Βιζυράκης1η θέση στην κατηγορία Ανδρών Βετεράνων στο Πανελλήνιο τριάθλου sprint απόστασης 2019

στην κατηγορία Ανδρών στο  Πανελλήνιο Διάθλου 2018

                                                      ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ

Δημόπουλος Παναγιώτης1η  θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα τριάθλου σπριντ στην κατηγορία Ανδρών 2018

                                                       ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ                 

 

Χρυσή Άννα Σβουράκη 

1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Διάθλου 2018

στην κατηγορία Νεανίδων

                                                      ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ    

            

 

Δέσποινα Κόρακα

1η θέση στις Κορασίδες στο Πανελλήνιο Διάθλου 2018

                                                      ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ      

          

Ολια Κόρακα1η θέση στις Παγκορασίδες στο Πανελλήνιο Διάθλου 2018

                                                      ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ   

             

Ανίκητος Βαρουχάκης1η θέση στην κατηγορία παμπαίδων στο Πανελλήνιο Διάθλου 2018

                                                      ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ                 

 

Μάνια Μπικώφ 

1η θέση στο  Πανελλήνιο τριάθλου σπριντ 2019 στην κατηγορία Γυναικών

2η θέση στην κατηγορία γυναικών Βετεράνων Πανελλήνιο τριάθλου σπριντ 2018

ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ

 

 

Ηλέκτρα Κουρή

2η θέση στο  Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Διάθλου 2018 στην κατηγορία Κορασίδων

                                                             ΑΣΗΜΕΝΙΟ

 

 

Κωνσταντίνα Γαλανάκη

2η θέση στο  Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Διάθλου 2018 στην κατηγορία Παγκορασίδων

                                                             ΑΣΗΜΕΝΙΟ

 

 

Μιχάλης Χαρκιωλάκης

2ος θέση στο Πανελλήνιο Διάθλου 2018 στην κατηγορία παμπαίδων

                                                              ΑΣΗΜΕΝΙΟ

 

Κώστας Βροντάκης

 

3η θέση στο  Πανελλήνιο Διάθλου 2018 στην κατηγορία Ανδρών

                                                              ΧΑΛΚΙΝΟ

 

Κωνσταντίνα Συγγενιώτη

3η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Διάθλου 2018 στη κατηγορία Γυναικών Πανελλήνιο Διάθλου 2018

 

                                                              ΧΑΛΚΙΝΟ     

Γιάννης Χαρκιωλάκης 

3η θέση στο  Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Διάθλου 2018 στην κατηγορία παμπαίδων

                                                             ΧΑΛΚΙΝΟ     

                                                                                      

 

ΚΥΠΕΛΛΑ ΜΕΣΑΙΑ: 8

ΑΣΗΜΕΝΙΑ: 3

ΧΑΛΚΙΝΑ: 3

 

 

ΣΚΟΠΕΥΤΙΚΗ ΛΕΣΧΗ ΚΡΗΤΗΣ

 

Πανελλήνιες Ατομικές διακρίσεις

  • Nικολαντωνάκης Εφραίμ κατέκτησε την 1η θέση στους Πανελλήνιους Αγώνες  Skeet στην κατηγορία Εφήβων

              (ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ)

  • Φραντζεσκάκης Νίκος κατέκτησε την 2η θέση στους Πανελλήνιους Αγώνες  Skeet στην κατηγορία Εφήβων

       (ΑΣΗΜΕΝΙΟ)

Προπονητής: Σαλαβαντάκης Γιώργοs

ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ 1

ΑΣΗΜΕΝΙΑ 1

 

 

ΣΚΟΠΕΥΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΧΑΝΙΩΝ «Ο ΒΑΡΔΑΣ»

 

Το 2019 ο Σκοπευτικός Όμιλος Χανίων «Ο ΒΑΡΔΑΣ» ανακηρύχθηκε Πολυνίκης  Σύλλογος και Πρωταθλητής Ελλάδος στο αγώνισμα του Σκήτ.

                                                                                                (ΠΛΑΚΕΤΑ)

Η ομάδα που κατέκτησε την διάκριση αυτή αποτελούνταν από τους παρακάτω αθλητές:  Μίτας Ευθύμιος , Γκογκολάκης Ιωάννης, Χαλκιαδάκης Χαράλαμπος

ΜΙΤΑΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ : ΑΓΩΝΙΣΜΑ  ΣΚΗΤ

–      ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΑΝΔΡΩΝ ΣΤΟ ΑΓΩΝΙΣΜΑ ΤΟΥ ΣΚΗΤ

–      ΠΡΩΤΟΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΝΙΚΗΣ ΣΤΟ ΣΚΗΤ ΑΝΔΡΩΝ

                                                                                     ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΤΡΙΟ

ΧΑΛΚΙΑΔΑΚΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ : ΣΚΗΤ ΑΝΔΡΩΝ

–      3η Πανελλήνια θέση στο Σκήτ Ανδρών

   ΧΑΛΚΙΝΟ

ΓΚΟΓΚΟΛΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ:ΣΚΗΤ ΑΝΔΡΩΝ

–      3η Πανελλήνια θέση στο Σκήτ ΑΝΔΡΩΝ

ΧΑΛΚΙΝΟ

ΣΠΑΝΟΥΔΑΚΗΣ  ΙΩΑΝΝΗΣ :ΣΚΗΤ ΕΦΗΒΩΝ

–      3η Πανελλήνια θέση στο Σκήτ ΕΦΗΒΩΝ                 ΧΑΛΚΙΝΟ  

Προπονητής: ΣΑΛΑΒΑΝΤΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

ΠΛΑΚΕΤΑ 1

ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ

ΧΑΛΚΙΝΑ 3

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ 1

 

 

 

 

 

ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ «ΚΟΥΡΗΤΕΣ»

 

 

ΑΤΟΜΙΚΕΣ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ ΑΘΛΗΤΩΝ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2019

1ες θέσεις

  • ΜΑΡΙΑ ΖΟΥΡΙΔΑΚΗ
  • ΜΑΝΩΛΗΣ ΣΑΜΙΩΤΗΣ
  • ΜΑΞΙΜΟΣ ΓΕΩΡΓΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ                 ΚΥΠΕΛΛΑ ΜΕΣΑΙΑ 3

 

2ες θέσεις

  • ΝΕΦΕΛΗ ΦΑΝΤΡΙΔΑΚΗ
  • ΣΠΥΡΟΣ ΧΙΡΜΠΑΚΗΣ
  • ΜΑΡΙΑ ΤΣΟΥΡΛΑΚΗ ΑΣΗΜΕΝΙΑ 3

 

3ες θέσεις

  • ΕΛΠΙΔΑ ΓΚΟΥΒΡΑ
  • ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ AΘΟΥΣΑΚΗΣ
  • ΝΙΚΟΣ ΠΑΤΕΡΑΚΗΣ
  • ΗΛΙΑΣ ΑΝΔΡΙΑΝΙΔΗΣ
  • ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΧΑΝΙΑΛΑΚΗΣ
  • ΛΑΜΠΡΟΣ ΜΑΡΚΑΚΗΣ
  • ΛΥΔΙΑ ΑΝΔΡΕΑΤΟΥ
  • ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΠΑΠΑΜΑΝΩΛΙΟΥΔΑΚΗΣ
  • ΓΙΑΝΝΗΣ ΝΙΚΟΛΟΥΔΑΚΗΣ
  • ΧΡΗΣΤΟΣ ΖΟΥΜΑΔΑΚΗΣ                      ΧΑΛΚΙΝΑ 10

 

 

 

Προπονητές Συλλόγου: ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΠΙΤΣΑΞΗΣ, ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΤΣΙΡΑΝΤΩΝΑΚΗΣ, ΑΝΘΗ ΔΗΜΑΚΗ, ΜΑΡΙΑ ΤΣΟΥΡΛΑΚΗ, ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΣΗΦΟΣΤΡΑΤΟΥΔΑΚΗ

 

ΚΥΠΕΛΛΑ ΜΕΣΑΙΑ 3

ΑΣΗΜΕΝΙΑ 3

ΧΑΛΚΙΝΑ 10

ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ 5

 

αθλητικοσ & πολιτιστικοσ σύλλογος «κεριτησ»

 

 

Παντελάκη Χριστίνα

Πανελλήνιο πρωτάθλημα Ζίου Ζίτσου                           ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ

1η θέση à Ne waza system

 

Φραγγεδάκη Αργυρώ-Ιωάννα

Πανελλήνιο πρωτάθλημα Παγκρατίου αθλήματος

1η θέση àΑγών Ημιεπαφής                                          ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ

 

Μπολάκη Ελευθερία

Πανελλήνιο πρωτάθλημα Παγκρατίου αθλήματος

1η θέση àΑγών Ημιεπαφής                                          ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ

 

Αναγνωστόπουλος Νικόλαος

Πανελλήνιο πρωτάθλημα Ζίου Ζίτσου

1η θέση à Fighting system                                            ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ

 

Μαρματάκη Κωνσταντίνα

Πανελλήνιο πρωτάθλημα Παγκρατίου αθλήματος

1η θέση àΑγώνας ημιεπαφής                                       ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ

 

Αναγνωστοπούλου Ευαγγελία

Πανελλήνιο πρωτάθλημα Παγκρατίου αθλήματος

2η θέση à Παλαίσματα                                                         AΣΗΜΕΝΙΟ

 

Τσαγκαράκη Αργυρώ

Πανελλήνιο πρωτάθλημα Παγκρατίου αθλήματος                AΣΗΜΕΝΙΟ

2η θέση à Αγών Ημιεπαφής

 

 

Πατεράκης Εμμανουήλ

Πανελλήνιο πρωτάθλημα Παγκρατίου αθλήματος

2η θέση à Παλαίσματα                                                          AΣΗΜΕΝΙΟ

 

Κομπογενιτάκης Ευστράτιος

Πανελλήνιο πρωτάθλημα Ζίου Ζίτσου

2η θέση à Fighting system                                                    AΣΗΜΕΝΙΟ

 

Μπατζάκης Σπυρίδων

Πανελλήνιο πρωτάθλημα Παγκρατίου αθλήματος

3η θέση à Παλαίσματα                                                         ΧΑΛΚΙΝΟ

 

Μπολάκης Ιωσήφ

Πανελλήνιο πρωτάθλημα Παγκρατίου αθλήματος

3η θέση à Παλαίσματα                                                         ΧΑΛΚΙΝΟ

 

Μπουζάκης Ιωάννης

Πανελλήνιο πρωτάθλημα Ζίου Ζίτσου

3η θέση à Ne waza system                                                   ΧΑΛΚΙΝΟ

 

ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ ΣΥΛΛΟΓΟΥ:   ΜΑΡΙΝΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ.  ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΣ Γ.Γ.Α. ΖΙΟΥ-ΖΙΤΣΟΥ & ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ ΑΘΛΗΜΑΤΟΣ 5ο ΝΤΑΝ.ΑΝΤΩΝΟΜΑΝΩΛΑΚΗΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΠΤΥΧΙΟΥΧΟΣ Γ.Γ.Α. ΖΙΟΥ-ΖΙΤΣΟΥ 3ο ΝΤΑΝ

 

ΚΥΠΕΛΛΑ ΜΕΣΑΙΑ 5

ΑΣΗΜΕΝΙΑ 4

ΧΑΛΚΙΝΑ 3

ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ 2

 

 

 

 

 

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΟΛΕΜΙΚΩΝ ΤΕΧΝΩΝ ΑΚΡΩΤΗΡΙΟΥ

 

Ατομικές διακρίσεις

 

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα που διεξήχθη  στην Αθήνα

 

  • Καλορμάκη Κατερίνα κατέκτησε την 2η θέση στο  NEWAZA

                                                                                                     ΑΣΗΜΕΝΙΟ

 

  • Πολέντα Κυριακή – Βασιλική κατέκτησε την 3η θέση στο  FIGHTING

                                                                           ΧΑΛΚΙΝΟ

 

Προπονητής: ΓΕΩΡΓΟΥΣΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

 

ΑΣΗΜΕΝΙΟ 1

ΧΑΛΚΙΝΟ 1

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Αθλητικός Σύλλογος Μαχητικών Τεχνών “Ζεύξιππος”

 

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ζίου Ζίτσου που διεξήχθη στην Αθήνα το 2019

  • Νενεδάκης Αντώνιος κατέκτησε την 2η θέση                                       ΑΣΗΜΕΝΙΟ
  • Χαραλάμπους Ηλέκτρα κατέκτησε την 2η θέση                                   ΑΣΗΜΕΝΙΟ
  • Χαραλάμπους Θεμιστοκλής κατέκτησε την  2η θέση                          ΑΣΗΜΕΝΙΟ
  • Πιπεράκης Αρτέμης κατέκτησε την 2η θέση                                         ΑΣΗΜΕΝΙΟ
  • Φραγκιουδάκης Γεώργιος κατέκτησε την 3η θέση ΧΑΛΚΙΝΟ
  • Φραγκιουδάκη Μαρία κατέκτησε την 3η θέση                                     ΧΑΛΚΙΝΟ     
  • Μαρκάκης Παύλος – Κωνσταντίνος κατέκτησε την 3η θέση               ΧΑΛΚΙΝΟ
  • Τζαγκαραλεξάκη Ελένη κατέκτησε την 3η θέση  ΧΑΛΚΙΝΟ

Προπονητής : Αλεξάκης Γιάννης

 

ΑΣΗΜΕΝΙΑ 4

ΧΑΛΚΙΝΑ 4

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΤΙΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΧΑΝΙΩΝ

 

ΤΜΗΜΑ SQUASH

  • Κασαπάκης Χρήστοςκατέκτησε την 1η θέση στο Πανελλήνιο  Πρωτάθλημα στην κατηγορία αγόρια 15 ετών

ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΤΡΙΟ

  • Τζανάκης Κυριάκοςκατέκτησε την 1η θέση στο Πανελλήνιο  Πρωτάθλημα  στην κατηγορία αγόρια 19 ετών

                                                                                                        ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΤΡΙΟ

  • Κωνστανταράκης Ανδρέας κατέκτησε την 1η θέση στα διπλά στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα  στην κατηγορία αγόρια 17 ετών        

                                                                                               ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΤΡΙΟ

  • Μιουμπή Μύριαμκατέκτησε την 1η θέση στα μικτά διπλά στο Πανελλήνιο  Πρωτάθλημα στην κατηγορία 19 ετών

                                                                                                       ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΤΡΙΟ

  • Ζερβός Ανδρέαςκατέκτησε την 1η θέση στα μικτά διπλά στο Πανελλήνιο  Πρωτάθλημα  στην κατηγορία 19 ετών

 ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΤΡΙΟ

  • Μαράκης Κυριάκοςκατέκτησε την  3η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα  στην κατηγορία αγόρια 15 ετών

      ΑΣΗΜΕΝΙΟ

  • Κασαπάκη Σοφίακατέκτησε την 3η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα στην κατηγορία κορίτσια 17 ετών

 ΧΑΛΚΙΝΟ

  • Κονταράκης Ανδρέαςκατέκτησε την  3η θέση στα διπλά στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα  αγόρια 19 ετών

 ΧΑΛΚΙΝΟ

 

Προπονητής : Σκαράκης Δημήτρης

 

                                                                             ΚΥΠΕΛΛΑ ΜΕΣΑΙΑ 5

ΑΣΗΜΕΝΙΑ 1

ΧΑΛΚΙΝΑ 2

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ 1

 

ΤΜΗΜΑ PINGPONG

  • Καζάκου Ζωή κατέκτησε την 1η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ΟΠΕΝ Χίου, την 3η θέση στο μονό, την 1η θέση στο διπλό και την 1η στο ομαδικό στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Διασυλλογικό Παμπαίδων-Παγκορασίδων

 

                                                                                           ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΤΡΙΟ

 

  • Αντωνιάδης Νίκος κατέκτησε την 2η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Νέων Ανδρών – Γυναικών

 

   ΑΣΗΜΕΝΙΟ

Προπονητής: Σγουρομάλληs Μανώλης

ΚΥΠΕΛΛΑ ΜΕΤΡΙΑ 1

ΑΣΗΜΕΝΙΑ 1

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ 1

 

ΤΜΗΜΑ ΣΚΑΚΙ

  • Πλατσάκη Ευγενία-Βαλέρια κατέκτησε την 1η θέση στους Πανελλήνιους Σχολικούς Αγώνες Γ΄ Δημοτικού

                                                                                              ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ

Προπονητής:  Μπαλόκας Δημήτρης

 

ΚΥΠΕΛΛΟ 1

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ 1

 

 

 

 

 

 

 

ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΤΙΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΣΟΥΔΑΣ

 

ΑΤΟΜΙΚΕΣ ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ

ΚΟΚΚΙΝΑΚΗΣ ΤΖΩΡΤΖΗΣ

  • 1η πανελλαδική θέση σε μονό Επιπέδου 2 (Ηράκλειο, 18/10/2019)
  • 3η πανελλαδική θέση σε μονό Επιπέδου 1 (Θεσσαλονίκη, 8/11/2019)
  • 3η πανελλαδική θέση σε μονό Επιπέδου 2 (Άρτα, 15/3/2019)
  • 2η πανελλαδική θέση σε διπλά Επιπέδου 2 (Χανιά, 2/2/2019)
  • 2η πανελλαδική θέση στα διπλά Επιπέδου 2 (Χανιά, 19/10/2019)
  • 3η πανελλαδική θέση σε διπλά Επιπέδου 2 (Φθιωτικός,  17/7/2018)
  • 3η πανελλαδική θέση σε διπλά Επιπέδου 2 (Ηράκλειο, 2/2/2018)

 

ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΑΚΗΣ

                                                                       

ΖΕΡΒΟΣ ΣΤΕΛΙΟΣ

  • 1η Πανελλαδική θέση σε διπλά Επιπέδου 2 (Ηράκλειο,  8/2/2018)
  • 1η Πανελλαδική θέση σε διπλά Επιπέδου 2 (Άρτα,  15/3/2019)
  • 1η Πανελλαδική θέση σε διπλά Επιπέδου 2 (Χανιά,  2/2/2019)
  • 3η Πανελλήνια θέση σε διπλά (Ηλιούπολη, 30/4/2019)
  • 2η Πανελλαδική θέση σε μονό Επιπέδου 2 (Σούδα, 19/10/2018)
  • 2η Πανελλαδική θέση σε διπλά Επιπέδου 2 (Γουδί, 17/7/2018)
  • 3η Πανελλαδική θέση σε διπλά Επιπέδου 1 (Θεσσαλονίκη, 9/11/2018)
  • 3η Πανελλαδική θέση σε μονό Επιπέδου 2 ( Ηράκλειο, 18/10/2019)
  • 3η Πανελλαδική θέση σε διπλά Επιπέδου 2 ( Ηράκλειο, 18/10/2019)

 

ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΑΚΗΣ

         

                                                                                     

ΒΟΓΙΑΤΖΑΚΗ ΕΦΗ

  • 2η Πανελλαδική θέση σε μονό Επιπέδου 2 (Σούδα, 2/2/2019)
  • 2η Πανελλαδική θέση σε μονό Επιπέδου 2 (Φιλοθέη, 15/3/2019)

                                                                                                 ΑΣΗΜΕΝΙΟ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΑΚΗΣ

                                                                                  

ΔΑΣΚΑΛΟΓΙΑΝΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

  • 2η πανελλαδική θέση σε μονό Επιπέδου 2 (Ηράκλειο, 18/10/2019)
  • 3η πανελλαδική θέση σε μονό Επιπέδου 2 (Σουδα, 2/2/2019)
  • 3η πανελλαδική θέση σε διπλά Επιπέδου 1 (Ηράκλειο 17/5/2019)

ΑΣΗΜΕΝΙΟ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΑΚΗΣ

                                                                                               

ΚΑΣΑΠΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

  • 3η Πανελλαδική θέση σε διπλά Επιπέδου 2 (Σούδα, 2/2/2019)

 ΧΑΛΚΙΝΟ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΑΚΗΣ

 

 

 

ΠΑΝΤΖΕΛΙΟΥΔΑΚΗ ΝΤΑΡΙΝΑ

  • Πανελλαδική θέση σε διπλά Επιπέδου 2(Σούδα, 19/10/2018) και 3η Πανελλαδική θέση σε διπλά Επιπέδου 2 (Γουδί , 17/7/2018)

ΑΣΗΜΕΝΙΟ

        ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΑΚΗΣ

 

ΤΖΟΤΖΟΛΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

  • Πανελλαδική θέση σε διπλά Επιπέδου 2 (Σούδα, 19/10/2018)

                                                                                                    ΑΣΗΜΕΝΙΟ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΑΚΗΣ

 

 

ΣΤΡΟΜΠΑ ΙΩΣΗΦ

  • Πανελλαδική θέση σε διπλά Επιπέδου 2 (Σούδα, 19/10/2018)

                                                                                                ΑΣΗΜΕΝΙΟ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΑΚΗΣ

 

ΠΑΤΕΡΟΜΙΧΕΛΑΚΗΣ ΦΙΛΗΜΩΝ

  • Πανελλαδική θέση σε διπλά Επιπέδου 2 (Σούδα, 19/10/2018)

                                                                                                      ΧΑΛΚΙΝΟ

 

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ:  ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΑΚΗΣ

 

ΚΥΠΕΛΛΑ ΜΕΣΑΙΑ 2

ΑΣΗΜΕΝΙΑ 5

ΧΑΛΚΙΝΑ 2

ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΛΕΣΧΗ ΞΙΦΑΣΚΙΑΣ ΧΑΝΙΩΝ

 

 

Ατομικές διακρίσεις

  • ΤΣΕΠΕΤΗ ΝΑΤΑΛΙΑ

           3Η θέση στο Ευρωπαϊκό Κύπελλο κάτω των 14ων ετών στο  ξίφος ασκήσεως

ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ

  • Κασιμάτη Δανάη
  • Πρωταθλήτρια Ξίφους Μονομαχίας Παγκορασίδων 2019
  • Δύο φορές Κυπελλούχος Ξίφους Μονομαχίας Παγκορασίδων 2018 -2019

ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ

 

  • Μάινγκοτ Αδριανός κατέκτησε την 2η θέση στο Πανελλήνιο Κύπελλο Ξίφους Μονομαχίας Παμπαίδων  και την 3η θέση και χάλκινο μετάλλιο στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ξίφους Μονομαχίας Παμπαίδων

  ΑΣΗΜΕΝΙΟ

  • Ελευθεράκη Ευαγγελία κατέκτησε την 2η θέση στο Πανελλήνιο Κύπελλο Ξίφους Μονομαχίας Νεανίδων

                                                                                           ΑΣΗΜΕΝΙΟ

 

  • Παπαγιάννης Αλέξανδρος κατέκτησε την 3η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ξίφους Μονομαχίας Παμπαίδων

                                                                                            ΧΑΛΚΙΝΟ

 

  • Αλιπράντη Δάφνη κατέκτησε την 3η θέση στο Πανελλήνιο Κύπελλο Ξίφους Μονομαχίας Νεανίδων

    ΧΑΛΚΙΝΟ

Προπονητής  Μιχάλης Κωνσταντινόπουλος

ΚΥΠΕΛΛΑ 1

ΑΣΗΜΕΝΙΑ 2

ΧΑΛΚΙΝΑ 2

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ 1

 

ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ «ΙΑΠΕΤΟΣ» ΧΑΝΙΩΝ

Ατομικές διακρίσεις

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Γου Σου Κουνγκ Φου που διεξήχθη τον Μάιο του 2019 στην  Αθήνα

 

1ες θέσεις στο αγώνισμα light SANDA

  • ΠΙΤΣΟΥΛΑΚΗΣ Ευάγγελος(12-13 ετών – 56 κιλά)
  • ΜΠΑΚΟΛΑΣ Γιώργος((12-13 ετών -52 κιλά)
  • ΠΑΝΤΕΛΑΚΗ Ευαγγελία(11-12 ετών – 36 κιλά)
  • ΚΟΚΚΙΝΑΚΗΣ Δημήτριος(12-13 ετών -36 κιλά)

 4 ΚΥΠΕΛΛΑ ΜΕΣΑΙΑ

1ες θέσεις στο αγώνισμα Τσιντά

  • ΔΙΟΝΙΖΗΣ Ορφέας(9-10 ετών)
  • ΘΕΟΧΑΡΟΥΣ Αλέξανδρος(ενήλικες -70 κιλά)

2 ΚΥΠΕΛΛΑ ΜΕΣΑΙΑ

2ες θέσεις στο αγώνισμα light SANDA

  • ΦΩΤΑΚΗΣ Μάριος(14-15 ετών -80 κιλά)
  • ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ Ιδομενέας(12-13 ετών -36 κιλά)
  • ΛΑΓΩΝΙΚΑΚΗ Άννα(12-13 ετών 2η θέση)

 3 ΑΣΗΜΕΝΙΑ

3ες θέσεις στο αγώνισμα light SANDA

  • ΜΠΟΝΑΤΟΣ Ιωάννης(ενήλικες – 80 κιλά)
  • ΚΑΥΚΑΛΙΑΣ Κωσταντίνος(ενήλικες 80 κιλά)
  • MOLLA EDUART (12-13 ετών -60 κιλά)
  • ΡΑΙΛΑΚΗΣ Οδυσσέας (14-15 ετών)
  • ΙΓΝΑΤΙΟΥ Γιώργος (16-17 ετών)
  • ΠΑΝΤΕΛΑΚΗ Νεκταρία(14-15 ετών -60 κιλά)
  • ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ Κώστας(15-16 ετών)

7 ΧΑΛΚΙΝΑ

 

Προπονητής είναι ο Γιώργος ο Χριστουλάκης

 

ΚΥΠΕΛΛΑ ΜΕΣΑΙΑ 6

ΑΣΗΜΕΝΙΑ 3

ΧΑΛΚΙΝΑ 7

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ 1

 

 

 

ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΦΟΥ ΧΟΚ

 

Ατομικές διακρίσεις

20ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Γουσού Κουνγκ Φου που πραγματοποιήθηκε τον Απρίλιο (Β κατηγορία) και τον Μάιο  (Α κατηγορία) του 2019

Α κατηγορία:

  • Γεωργοπούλου Αλεξάνδρα κατέκτησε την 1η, 2η και 3η θέση

ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ

  • Φιλιππάκη Αννελίζε κατέκτησε την 1η και 2η  θέση

ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ

 Light Sanda

  • Γεωργόπουλος Αριστοτέλης κατέκτησε την 2η θέση ΑΣΗΜΕΝΙΟ

Β κατηγορία:

  • Βλαχόπουλος Άγγελος κατέκτησε 2  1ες θέσεις                    ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ
  • Κατεχαράκη Αρετή κατέκτησε 2   1ες θέσεις                          ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ
  • Βασιλαντωνάκη Ιωάννα κατέκτησε 1 1η  και 1 2η θέση      ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΕΣΑΙΟ
  • Γλυνιαδάκη Μαρίζα κατέκτησε  2  2ες θέσεις                         ΑΣΗΜΕΝΙΟ
  • Βενή Γεωργία κατέκτησε την 3η θέση ΧΑΛΚΙΝΟ

 

Προπονητής: Βλαδίμηρος Μετρεβέλι 

 

ΚΥΠΕΛΛΑ 5

ΑΣΗΜΕΝΙΟ 2

ΧΑΛΚΙΝΟ 1

ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ ΑΚΡΩΤΗΡΙΟΥ

 

Ατομικές διακρίσεις

  • Γεωργιουδάκης Μανούσος κατέκτησε την 2η θέση στην κατηγορία Παμπαίδων Πανελλήνιο πρωτάθλημα κιμ ε λιου

             ΑΣΗΜΕΝΙΟ

  • Λεδάκης Θεοφάνης κατέκτησε την 3η θέση στην κατηγορία Παίδων στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα κιμ ε λιου

            ΧΑΛΚΙΝΟ

  • Χατζηδάκης Χρήστος κατέκτησε την 3η θέση στην κατηγορία Παίδων στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Ακρόπολης 2018 και την 3η θέση στο Πανελλήνιο Κύπελλο

ΧΑΛΚΙΝΟ

 

Προπονήτρια: Όλγα Λεβεντάκη

 

ΑΣΗΜΕΝΙΟ 1

ΧΑΛΚΙΝΟ 2

ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ 1