Ασταμάτητες οι γυναίκες του ΟΑΧ EARPLUS (pic)

Μια ακόμη νίκη εκτός έδρας χωρίς μάλιστα να πιάσουν υψηλά επίπεδα απόδοσης πέτυχαν οι γυναίκες του ΟΑΧ ενάντιων της ομάδας των Εσπερίδων που όταν ξεκινούσε το πρωτάθλημα οι “ειδικοί” την θεωρούσαν ομάδα της πρώτης εξάδας.

Η ομάδα του Σταύρου Νανάκου έχει αρχίσει και αποκτά χαρακτήρα αφού καταφέρνει και σε μέτρια μέρα να παίρνει το “Ροζ” φύλλο αγώνα.

Τα κορίτσια του ΟΑΧ δεν αντιμετώπισαν ιδιαίτερα προβλήματα στην τρίτη τους… έξοδο από την Κρήτη κατακτώντας την πέμπτη τους νίκη στο πρωτάθλημα της Α1 Γυναικών. Όσον αφορά το παιχνίδι, ο ΟΑΧ πήρε το προβάδισμα από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης (20-14) και παρα το γεγονός ότι η αντίπαλος του πάλεψε να… ισορροπήσει (επιμέρους 16-16 στο δεύτερο δεκάλεπτο) παρέμεινε στο +6 (36-30). Στην… επανάληψη οι φιλοξενούμενες επέβαλαν κατά κράτος το παιχνίδι τους στο παρκέ με αποτέλεσμα να μην αφήσουν περιθώρια αντίδρασης στις Εσπερίδες. Έτσι οι Κρητικές έφτασαν στο 73-61 και συνάμα το δεύτερο εκτός έδρας θετικό αποτέλεσμα.